Aperture Tag

Wersja Septuater (dyskusja | edycje) z dnia 10:43, 10 lis 2014
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Ostrzeżenie

Ta strona może zawierać szczegóły fabuły. Jeśli nie chcesz jej znać, nie czytaj tego artykułu!

Aperture Tag
Twórcy Aperture Tag Team
Data wydania 15 lipca 2014
Gra podstawowa Portal 2
Tryb gry singleplayer, co-op
Download Strona sklepu Steam

Aperture Tag: The Paint Gun Testing Initiative jest płatnym modem do gry Portal 2, wydanym na Steamie 15 lipca 2014 roku. Posiada dwa tryby rozgrywki: dla pojedynczego gracza (w którym główną bohaterką jest Obiekt testowy o nieznanym imieniu) i tryb kooperacji dla dwóch graczy (Atlas i P-body), również między platformami PC, Mac i Playstation 3.

Mod jest inspirowany grą Tag: The Power of Paint i zmienia mechanikę używania żeli w grze. Gracz otrzymuje urządzenie, które pozwala samodzielnie pokrywać powierzchnie żelami, wystrzeliwanymi z lufy. Na początku można używać tylko żelu repulsyjnego, później – także napędzającego.

[edytuj] Fabuła

Akcja toczy się po wydarzeniach z Portala 2. Główna bohaterka zostaje wybudzona przez rdzeń osobowości imieniem Nigel. Jej komora hibernacyjna znajduje się w pomieszczeniu odkrytym pod koniec trybu kooperacji z podstawowej gry.

Po zakończeniu testów obiekt testowy ma zostać spalony, identycznie jak w zakończeniu gry Portal i, podobnie jak tam, istnieje możliwość ucieczki. Wtedy można dotrzeć do windy na powierzchnię, gdzie widać tunel kolejowy, pociąg i las. Po chwili jednak wszystko okazuje się być sztuczne, gdy spada sufit stanowiący niebo.