Bill

(Różnice między wersjami)
(pierwszy artykuł o ocalonym z L4D, jak będę mógł to później coś dopisze)
 
m (drobne redakcyjne)
Linia 5: Linia 5:
 
  {{Cytat|Even bein' in a war doesn't prepare you for this. They come at you and come at you and they never goddamn stop!|Bill}}
 
  {{Cytat|Even bein' in a war doesn't prepare you for this. They come at you and come at you and they never goddamn stop!|Bill}}
  
'''Bill''', właściwie '''William Overbeck''' - jeden z czwórki grywalnych [[Ocaleni|Ocalonych]] w [[Left 4 Dead]]. Weteran wojny wietnamskiej, służył Zielonym Beretom. Jest zauważalnie najstarszym w grupie. W oficjalnych mediach (trailery, screenshoty) zawsze widać Billa noszącego [[M16|karabin szturmowy]]. Jest palaczem, gdyż ma w buzi zapalonego papierosa, który gaśnie po jego śmierci.  
+
'''Bill''', właściwie '''William Overbeck''' - jeden z czwórki grywalnych [[Ocaleni|Ocalonych]] w [[Left 4 Dead]]. Weteran wojny wietnamskiej, służył Zielonym Beretom. Jest zauważalnie najstarszym w grupie. W oficjalnych mediach (trailery, screenshoty) zawsze widać Billa noszącego [[M16|karabin szturmowy]]. Jest palaczem, gdyż ma w ustach zapalonego papierosa, który gaśnie po jego śmierci.  
  
Bill poniósł śmierć przed wydarzeniami z kampanii do [[Left 4 Dead 2]] - ''[[The Passing]]'' podczas trwania kampanii ''[[The Sacrifice]]''. W tej ostatniej poświęcił się reszcie ocalonych, podnosząc most, przez który się ta reszta udała. Według komiksu ''The Sacrifice'' Bill zmarł po tym, jak został zaatakowany przez grupkę [[Tank]]ów. Stało się to, gdy poszedł na dół podnieść most.
+
Bill poniósł śmierć podczas trwania kampanii ''[[The Sacrifice]]'', a przed wydarzeniami z kampanii do [[Left 4 Dead 2]] ''[[The Passing]]''. W tej pierwszej poświęcił się reszcie Ocalonych, podnosząc most, przez który się ta reszta udała. Według komiksu ''The Sacrifice'' Bill zmarł po tym, jak został zaatakowany przez grupkę [[Tank]]ów. Stało się to, gdy poszedł na dół podnieść most.
  
 
Jego twarz oparta jest na twarzy Bernarda Fouqueta, a głosu użyczył mu Jim French.
 
Jego twarz oparta jest na twarzy Bernarda Fouqueta, a głosu użyczył mu Jim French.

Wersja z 13:57, 23 kwi 2011

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Bill1.png

...Portraying Bill as a once heroic army veteran, who though older and wiser, can still excel at physical combat.

Ariel Diaz, Valve

Even bein' in a war doesn't prepare you for this. They come at you and come at you and they never goddamn stop!

Bill

Bill, właściwie William Overbeck - jeden z czwórki grywalnych Ocalonych w Left 4 Dead. Weteran wojny wietnamskiej, służył Zielonym Beretom. Jest zauważalnie najstarszym w grupie. W oficjalnych mediach (trailery, screenshoty) zawsze widać Billa noszącego karabin szturmowy. Jest palaczem, gdyż ma w ustach zapalonego papierosa, który gaśnie po jego śmierci.

Bill poniósł śmierć podczas trwania kampanii The Sacrifice, a przed wydarzeniami z kampanii do Left 4 Dead 2 The Passing. W tej pierwszej poświęcił się reszcie Ocalonych, podnosząc most, przez który się ta reszta udała. Według komiksu The Sacrifice Bill zmarł po tym, jak został zaatakowany przez grupkę Tanków. Stało się to, gdy poszedł na dół podnieść most.

Jego twarz oparta jest na twarzy Bernarda Fouqueta, a głosu użyczył mu Jim French.