Borealis:WIWWAS

Wersja Septuater (dyskusja | edycje) z dnia 07:01, 22 sie 2011
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

logo_czarne_duze.png

Jesteście tutaj, ponieważ potrzebujemy najlepszych
z najlepszych, a to właśnie Wy.

Cave Johnson


Wyniki
Aperture Science prezentuje listę uczestników Wakacyjnej Inicjatywy Wzbogacania Wiedzy Aperture Science z ich końcowymi wynikami wstawiając je przed definicję całego projektu. Jest to celowe zaburzenie ergonomii strony mające na celu zwiększenie ergonomii strony.

 1. KotMroku: 27467 znaków
 2. Septuater: 24231
 3. Lizard: 4810
 4. Eddy: 2636
 5. Tidzu: 1736
 6. WesołyHeadcrabik: 1349
 7. Wrona229: 1104

10.08: "Panowie, jak widzicie, na pierwszym miejscu znajduje się administrator. Najwyższy czas wziąć się w garść i skopać mu tyłek!"

12.08: "On tam nadal jest! Czy pozwolicie, żeby taki jajogłowy zgarnął WASZĄ nagrodę!?"

15.08, 15:48: "Panowie, Inicjatywa jest już na półmetku! Tymczasem na pierwszym miejscu wciąż siedzi TEN ADMIN. Przynajmniej ktoś podjął już z nim walkę. Oby więcej takich. Czy wszyscy mnie słyszą? Oby więcej takich!"

15.08, 21:39: "Panowie, widzę, że zrzuciliście tego doktorka z piedestału. W końcu. Dobrze mu tak. Stoi teraz obok mnie i skamle nad uchem. Mówię mu, że zasłużył, a on dalej swoje. Dziwne."

18.08: "Jeśli słyszycie ten komunikat, to oznacza, że w obrębie Inicjatywy nastąpił zastój. Czyli, że tracicie ducha rywalizacji. Przestańcie!"

20.08: "Panowie, widzę, że przybył kolejny z was. I że od razu wskoczył na podium. Przy okazji możecie się zająć pokonaniem tego Kota, bo, jak widać, zadomowił już na pierwszym miejscu. Czas go dorwać!
Jajogłowi stoją tu obok mnie i mówią, że nie powinienem was ciągle nakłaniać do bratobójczej walki. Ale mówią to ludzie, którzy nigdy w życiu nie zakosztowali rywalizacji. Mamy ich słuchać!?"

21.08 10:33: "Widzę, że ten administrator ukradkiem przeszedł terapię antydepresyjną i elektrowstrząsy. I objął prowadzenie. To niedobrze. Mam dobrą radę od naszych jajogłowych: "Muahaha". Nie powinniście jej słuchać."

21.08 23:59: "Tak więc Inicjatywa została zakończona, a Kot wygrał. Trzecie miejsce rzutem na taśmę zajął Jaszczurka. Naukowcy uważają, że nic nie zrobią temu doktorkowi co postanowił zająć drugie miejsce, ale na wszelki wypadek ukrywa się on w schowku na miotły przy przepompowni żelu repulsyjnego. Chyba nie powinienem był tego mówić na głos.
Tymczasem, żegnam panów. Tak długo, jak będziecie w szczytowej formie kognitywnej, zawsze będzie limuzyna, która będzie was mogła przywieźć prosto do Aperture. Powiedz do widzenia, Caroline."

Do widzenia, Caroline. Podczas trwania Wakacyjnej Inicjatywy Wzbogacania Wiedzy Aperture Science odkryty został fakt, że jest to największy z dotychczasowych, czyli dwóch, projektów wzbogacania bazy danych systemu Borealis. Obiekty testowane w czasie Inicjatywy dodały łącznie 63333 znaków.

Oto dokładna tablica wyników.


Opis projektu
Wakacyjna Inicjatywa Wzbogacania Wiedzy Aperture Science (w skrócie WIWWAS) jest nowym projektem Aperture Science którego celem jest wzbogacenie bazy danych dotyczących działalności firmy na przestrzeni lat. Udział w inicjatywie jest dobrowolny i może z niego skorzystać każdy obiekt testowy zarejestrowany w systemie Borealis. Mimo iż za udział w testach nie powinno się oczekiwać nagród, to przewidziana na okres Inicjatywy procedura testowa obejmuje system inspirujący uczestników do dalszej pracy w postaci 150 gigabajtów transferu we wszystkich (czyli większości) istniejących serwisach udostępniających pobieranie plików, zawierających m.in. dzieła kinematografii i melomanii.

Procedura oceniania aktywności obiektów testowych w ramach Inicjatywy opierała się na zliczaniu ilości znaków, jakie dodają one do wszystkich wpisów w bazie danych, zwanych dalej artykułami encyklopedycznymi, opisujących zagadnienia związane z trwaniem projektu "Portal" i "Portal 2". Tymczasowe wyniki były wystawiane na publiczny wgląd przez cały czas trwania Inicjatywy, tj. w dniach od 8 do 21 sierpnia 2011.


Od czego zacząć?
MATERIAŁY ARCHIWALNE: Jako iż baza danych o Portalu 2 jest niepokojąco uboga, personel Aperture Science jak zawsze służy pomocą w informowaniu co trzeba zrobić. Przede wszystkim: polecamy rozwinąć już istniejące artykuły, ponieważ niektórym istniejącym artykułom przyda się rozwinięcie. Należą do nich na przykład Przełącznik, Atlas i P-body, czy nawet Handheld Portal Device i inne artykuły, które nie widziały jeszcze Portala 2.

W przypadku chęci poszerzenia horyzontów polecamy też tworzenie nowych artykułów, np. z poniższej listy. I rozwijanie tych, z poniższej listy, które już powstały.


Trofea

Wakacyjna iniciatywa aperture science 2.png

Dla obiektów testowych, które wykazały się największą aktywnością w czasie trwania Wakacyjnej Inicjatywy Wzbogacania Wiedzy Aperture Science przewidziane zostały wspomniane powyżej i wymienione poniżej trofea:

 • Za I miejsce - 75GB transferu w serwisie plikwmig.pl, umożliwiającym pobieranie dóbr cywilizacji za pomocą RapidShare i innych znanych usług
 • II miejsce - 50GB transferu we wspomnianym serwisie
 • III miejsce - 25 GB transferu tamże


Podsumowanie

 • Zakres informacji wzbogacanych przez Inicjatywę: "Portal" i "Portal 2"
 • Cel uczestników Inicjatywy: Dodawania nowych danych do artykułów
 • Nagrody: patrz: Trofea
 • Czas trwania: 8 sierpnia do 21 sierpnia 2011


Regulamin
W związku z regulacjami stanowymi na temat testów na ludziach, pracownicy Aperture Science są zmuszeni przedstawić regulamin Inicjatywy zrozumiały dla innych ludzi.

 1. Konkurs odbywa się w dniach od 8 do 21 sierpnia 2011r.
 2. W konkursie może brać udział każdy zarejestrowany użytkownik serwisu Borealis.
 3. W celu wyłonienia trzech najlepszych uczestników będzie zliczana liczba znaków dodanych w artykułach w serwisie Borealis dotyczących Portala i Portala 2 (razem ze spacjami), podczas trwania konkursu.
  1. Przy zmianach redakcyjnych podmieniających znaki liczy się tylko liczba znaków, które zostały w ten sposób dodane.
  2. Zmiany, które odejmują znaki od artykułów, nie wpływają na wynik użytkownika
  3. Za oszustwa mające na celu zwiększenie objętości zmian (np. wstawienie kilkuset spacji) grozi dyskwalifikacja
  4. Przy utworzeniu nowego artykułu liczona jest tylko jego objętość.
  5. Jeżeli fragment edycji będzie się nadawał tylko do wycięcia, to w skrajnych sytuacjach wycięty fragment może zostać odliczony od wyniku.
 4. Po wyłonieniu zwycięskiej trójki, zostaną oni poproszeni o dane potrzebne do przekazania nagrody.
 5. Regulamin konkursu może ulec doprecyzowaniu w trakcie konkursu.