Counter-Strike

Counter-Strike
CS cover.jpg
Producent Valve Corporation
Wydawca Valve Software
Data wydania 8 listopada 2000
Nośniki CD, DVD, Steam
Gatunek First person shooter
Tryb gry multiplayer
Kontrolery klawiatura i mysz
Kategorie wiekowe ESRB: M,
OFLC: M,
PEGI: 16+
Designer Minh Le, Jess Cliffe
Gra po grze
Poprz. gra Half-Life
Nast. gra Team Fortress Classic

Counter-Strike 1.6 (CS) – taktyczny, wieloosobowy first-person shooter, stworzony przez Valve na podstawie moda do gry Half-Life autorstwa Minha "Gooseman" Le i Jessa "Cliffe" Cliffe'a.

Rozgrywka opiera się na walce dwóch drużyn - Terrorystów i Antyterrorystów w serii rund. Runda kończy się zwycięstwem po wykonaniu misji, lub zabiciu całej drużyny przeciwnej. Gra zaczęła jako mod do „Half-Life”, stworzony na na nowym silniku GoldSrc. Gra i mod mają bardzo podobną rozgrywkę - szybką i wymagającą pracy w drużynie. Oryginalny Counter-Strike nie zawierał gry jednoosobowej ani graczy kontrolowanych przez komputer. Mimo to kilka fanowskich modów dodało boty. Counter-Strike jest najpopularniejszym modem do Half-Life’a i wciąż jest jedną z najbardziej popularnych gier na PC. Od czasu wydania Counter-Strike sprzedał się w 4.2 miliona kopii, więcej niż jakakolwiek inna gra Valve, poza Half-Life i Half-Life 2. Counter-Strike stał się również stałym uczestnikiem na turniejach lub innych imprezach e-sportu.

Spis treści

Gra Wieloosobowa

Od czasu wydania Counter-Strike jest wielbiony za swój Multiplayer. Istnieją trzy oficjalne tryby gry i duża ilość fanowskich.

Antyterroryści są uważani za tych „dobrych” a Terroryści za tych “złych”.

Wartym zauważenia jest fakt, że gdy chcesz grać w singleplayer, musisz odczekać chwilę, by boty nauczyły się mapy.

Tryby gry

Są trzy oficjalne tryby gry w Counter-Strike:

Istniał również czwarty tryb gry o nazwie Ucieczka, który był dostępny w czasie bety Counter-Strike. Wciąż można w niego pograć w Counter-Strike i Counter-Strike: Condition Zero ale nie na oficjalnych mapach które zostały usunięte.

Mapy

W obecnej wersji Counter-Strike jest 25 oficjalnych map.

Zabójstwo

Odbicie Zakładników

Podkładanie Bomby

Bronie

W Counter-Strike występuje 25 broni różnego typu. Mają one fikcyjne nazwy lecz wszystkie mają odpowiedniki w rzeczywistości.

Broń Biała

Pistolety

Strzelby

Pistolety Maszynowe

Karabiny Maszynowe

Karabiny

Wyposażenie

Razem z bronią występuje 9 części wyposażenia. Niektórzy kłócą się, że Radio i Amunicja to również ekwipunek co zwiększa liczbę ogólnego ekwipunku do 11.

Frakcje

Większość z gier z serii Counter-Strike posiada 4 frakcje na każdą z drużyn. Mimo to Counter-Strike: Condition Zero i Condition Zero: Deleted Scenes dodały kilka nowych których nie ma Counter-Strike.

Terroryści

Antyterroryści

Galeria

Ogólne

Oficjalne screenshoty


Broń i ekwipunek w grach z serii Counter-Strike
Mapy występujące w serii Counter-Strike