Dual Access

(Różnice między wersjami)
m (mapy)
(Znaczenie)
 
(Nie pokazano 7 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
Linia 2: Linia 2:
 
{{Spoiler}}
 
{{Spoiler}}
 
{{Rozdzial infobox
 
{{Rozdzial infobox
|grafika=Dy_accident10003.jpg
+
|grafika   = Dy_accident10003.jpg
|gra=[[Half-Life: Decay]]
+
|gra       = [[Half-Life: Decay]]
|nr=1
+
|nr       = 1
|lokacje=<span></span>
+
|lokacje   = <span></span>
*[[Black Mesa Research Facility]]
+
* [[Black Mesa Research Facility]]
*[[Sektor C]] Laboratoria Testowe
+
** [[Sektor C|Sektor C Laboratoria Testowe]]
|mapy=ht01accident, ht01accident2}}
+
|mapy     = <code>ht01accident</code>, <code>ht01accident2</code>}}
'''''Dual Access''''' (ang. ''Podwójny dostęp'') - pierwszy rozdział gry [[Half-Life: Decay]]. W przeciwieństwie do innych początkowych rozdziałów z gier ery pierwszego Half-Life'a, w tym rozdziale gracze mogą od razu sterować bohaterem bez jakichkolwiek ograniczeń przestrzennych.
+
'''''Dual Access''''' (pol. ''Podwójny dostęp'') pierwszy rozdział gry ''[[Half-Life: Decay]]''. W przeciwieństwie do innych początkowych rozdziałów z gier ery pierwszego Half-Life'a, w tym rozdziale gracze mogą od razu sterować bohaterkami bez jakichkolwiek ograniczeń przestrzennych.
  
==Szczegółowe streszczenie==
+
== Szczegółowe streszczenie ==
[[Gina Cross]] i [[Colette Green]] przybywają do Laboratoriów Materiałow Anomalnych. Po kilku chwilach docierają do doktora [[Richard Keller|Richarda Kellera]]. Gdy ten wydaje głównym bohaterkom polecenia, przerywa mu [[Stanley Rosenberg|dr. Rosenberg]] i ostrzega go przed przeciążeniem [[Spektrometr antymasy|spektrometru antymasy]]. Keller jednak ignoruje jego ostrzeżenia i oznajmia, że polecenia [[Wallace Breen|administratora Black Mesy]] w stosunku do eksperymentu są jasne oraz dodaje, że Rosenberg może z nim zostać i obserwować eksperyment lub wrócić do swojego laboratorium. Gina i Colette rozdzielają się - jedna z nich idzie dostarczyć kryształ doktorowi [[Gordon|Freeman]]owi, a druga idzie do laboratorium testowego spektrometru antymasy. Po wykonaniu wszystkich czynności następuje niespodziewanie kaskada rezonansowa, której towarzyszą serie eksplozji niszczących spektrometr. Po chwili bohaterki budzą się i wyruszają do dr. Kellera, zabijając po drodze napotkanych [[Headcrab]]ów, [[Houndeye]] i [[Standard Zombie|Zombie]]. Rosenberg oznajmia Kellerowi, że najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa ludziom przebywającym w Black Mesie. Keller uważa, że najpierw powinni zająć się zamknięciem portalu pomiędzy wymiarami, jednak zgadza się z Rosenbergiem i wspólnie postanawiają zawiadomić [[Hazardous Environment Combat Unit|wojsko]], które pomoże pracownikom odpierać ataki obcych. Gina i Collete decydują się odprowadzić dr. Rosenberga do centrum komunikacji satelitarnej.
+
[[Gina Cross]] i [[Colette Green]] przybywają do Laboratoriów Materiałów Anomalnych. Po kilku chwilach docierają do doktora [[Richard Keller|Richarda Kellera]]. Gdy ten wydaje głównym bohaterkom polecenia, przerywa mu [[Stanley Rosenberg|dr Rosenberg]] i ostrzega go przed przeciążeniem [[Spektrometr antymasy|spektrometru antymasy]]. Keller jednak ignoruje jego ostrzeżenia i oznajmia, że polecenia [[Wallace Breen|administratora Black Mesy]] w stosunku do eksperymentu są jasne oraz dodaje, że Rosenberg może z nim zostać i obserwować eksperyment lub wrócić do swojego laboratorium. Gina i Colette rozdzielają się - jedna z nich idzie dostarczyć kryształ doktorowi [[Gordon|Freeman]]owi, a druga idzie do laboratorium testowego spektrometru antymasy. Po wykonaniu wszystkich czynności następuje niespodziewanie [[kaskada rezonansowa]], której towarzyszą serie eksplozji niszczących spektrometr. Po chwili bohaterki budzą się i wyruszają do dr. Kellera, zabijając po drodze napotkane [[Headcrab]]y, [[Houndeye]] i [[Standard Zombie|Zombie]]. Rosenberg oznajmia Kellerowi, że najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa ludziom przebywającym w Black Mesie. Keller uważa, że najpierw powinni zająć się zamknięciem portalu pomiędzy wymiarami, jednak zgadza się z Rosenbergiem i wspólnie postanawiają zawiadomić [[Hazardous Environment Combat Unit|wojsko]], które pomoże pracownikom odpierać ataki obcych. Gina i Collete decydują się odprowadzić dr Rosenberga do centrum komunikacji satelitarnej.
  
==Znaczenie==
+
== Znaczenie ==
Rozdział ten pokazuje katastrofalną w skutkach kaskadę rezonansową, tym razem z punktu widzenia Giny Cross i Colette Green. Oprócz tego w tym rozdziale gracze mają okazję spotkać znanego już z [[Half-Life: Blue Shift]] dr. Rosenberga oraz poznać poruszającego się na wózku inwalidzkim dr. Richarda Kellera.
+
Rozdział ten pokazuje katastrofalną w skutkach kaskadę rezonansową, tym razem z punktu widzenia Giny Cross i Colette Green. Oprócz tego w tym rozdziale gracze mają okazję spotkać znanego już z ''[[Half-Life: Blue Shift]]'' dr Rosenberga oraz poznać poruszającego się na wózku inwalidzkim dr. Richarda Kellera.
  
==Ciekawostki==
+
== Ciekawostki ==
* Akcja rozgrywa się w tym samym czasie, co wydarzenia z rozdziałów ''[[Anomalous Materials]]'' oraz ''[[Unforeseen Consequences]]'' w [[Half-Life]].
+
* Akcja rozgrywa się w tym samym czasie, co wydarzenia z rozdziałów [[Anomalous Materials]] oraz [[Unforeseen Consequences]] w ''[[Half-Life]]''.
 
* Podczas przechodzenia rozdziału można zobaczyć [[G-Man]]a stojącego w windzie. Jest to jedyne wystąpienie tej postaci w tym rozszerzeniu.  
 
* Podczas przechodzenia rozdziału można zobaczyć [[G-Man]]a stojącego w windzie. Jest to jedyne wystąpienie tej postaci w tym rozszerzeniu.  
  
==Galeria==
+
== Galeria ==
 
<gallery>
 
<gallery>
 
Grafika:Dy_accident10003.jpg|Colette obserwuje rozmowę Rosenberga z Kellerem
 
Grafika:Dy_accident10003.jpg|Colette obserwuje rozmowę Rosenberga z Kellerem

Aktualna wersja na dzień 21:25, 10 gru 2019

Ostrzeżenie

Ta strona może zawierać szczegóły fabuły. Jeśli nie chcesz jej znać, nie czytaj tego artykułu!

Dual Access
Dy accident10003.jpg
Gra Half-Life: Decay
Numer 1
Lokacje
Mapy ht01accident, ht01accident2

Dual Access (pol. Podwójny dostęp) – pierwszy rozdział gry Half-Life: Decay. W przeciwieństwie do innych początkowych rozdziałów z gier ery pierwszego Half-Life'a, w tym rozdziale gracze mogą od razu sterować bohaterkami bez jakichkolwiek ograniczeń przestrzennych.

Spis treści

[edytuj] Szczegółowe streszczenie

Gina Cross i Colette Green przybywają do Laboratoriów Materiałów Anomalnych. Po kilku chwilach docierają do doktora Richarda Kellera. Gdy ten wydaje głównym bohaterkom polecenia, przerywa mu dr Rosenberg i ostrzega go przed przeciążeniem spektrometru antymasy. Keller jednak ignoruje jego ostrzeżenia i oznajmia, że polecenia administratora Black Mesy w stosunku do eksperymentu są jasne oraz dodaje, że Rosenberg może z nim zostać i obserwować eksperyment lub wrócić do swojego laboratorium. Gina i Colette rozdzielają się - jedna z nich idzie dostarczyć kryształ doktorowi Freemanowi, a druga idzie do laboratorium testowego spektrometru antymasy. Po wykonaniu wszystkich czynności następuje niespodziewanie kaskada rezonansowa, której towarzyszą serie eksplozji niszczących spektrometr. Po chwili bohaterki budzą się i wyruszają do dr. Kellera, zabijając po drodze napotkane Headcraby, Houndeye i Zombie. Rosenberg oznajmia Kellerowi, że najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa ludziom przebywającym w Black Mesie. Keller uważa, że najpierw powinni zająć się zamknięciem portalu pomiędzy wymiarami, jednak zgadza się z Rosenbergiem i wspólnie postanawiają zawiadomić wojsko, które pomoże pracownikom odpierać ataki obcych. Gina i Collete decydują się odprowadzić dr Rosenberga do centrum komunikacji satelitarnej.

[edytuj] Znaczenie

Rozdział ten pokazuje katastrofalną w skutkach kaskadę rezonansową, tym razem z punktu widzenia Giny Cross i Colette Green. Oprócz tego w tym rozdziale gracze mają okazję spotkać znanego już z Half-Life: Blue Shift dr Rosenberga oraz poznać poruszającego się na wózku inwalidzkim dr. Richarda Kellera.

[edytuj] Ciekawostki

[edytuj] Galeria

[edytuj] Wideosolucja (mod na PC)

Lista rozdziałów w grach z serii Half-Life

Half-Life

Hazard Course · Black Mesa Inbound · Anomalous Materials · Unforeseen Consequences · Office Complex · "We've Got Hostiles" · Blast Pit · Power Up · On A Rail · Apprehension · Residue Processing · Questionable Ethics · Surface Tension · "Forget About Freeman!" · Lambda Core · Xen · Gonarch's Lair · Interloper · Nihilanth · Endgame

Half-Life: Opposing Force

Boot Camp · Incoming · Welcome to Black Mesa · "We Are Pulling Out" · Missing in Action · Friendly Fire · We Are Not Alone · Crush Depth · Vicarious Reality · Pit Worm's Nest · Foxtrot Uniform · "The Package" · Worlds Collide · Conclusion

Half-Life: Blue Shift

Hazard Course · Living Quarters Outbound · Insecurity · Duty Calls · Captive Freight · Focal Point · Power Struggle · A Leap of Faith · Deliverance

Half-Life: Decay

Dual Access · Hazardous Course · Surface Call · Resonance · Domestic Violence · Code Green · Crossfire · Intensity · Rift · Xen Attacks

Half-Life 2

Punkt Wejścia · „Pamiętny Dzień” · Droga Przez Kanały · Niebezpieczne Wody · Black Mesa East · „Nie chodzimy już do Ravenholm...” · Autostrada 17 · Ruchome Piaski · Nova Prospekt · Wiązania · Pierwszy Antyobywatel · „Za Freemanem!” · Nasi Dobroczyńcy · Czarna Energia

Half-Life 2: Episode One

Fałszywy Alarm · Bezpośrednia Interwencja · Podziemia · Ucieczka Przez Miasto · Ucieczka z City 17

Half-Life 2: Episode Two

Do White Forest · Ów Żywot Vortalny · Freeman Pontifex · Podróż W Wielkim Stylu · Poza Zasięgiem · Nasz Wspólny Przyjaciel · T Minus Jeden

Portal 2

Komunikat · Zimny start · Powrót · Niespodzianka · Ucieczka · Upadek · Ponowne spotkanie · Swędzenie · Część, w której...