Isaac Kleiner

Ostrzeżenie

Ta strona może zawierać szczegóły fabuły. Jeśli nie chcesz jej znać, nie czytaj tego artykułu!

Isaac Kleiner
Kleiner.jpg
Okres życia Powstanie
Przynależność Rebelianci
Pozycja Współprzywódca, naukowiec
Wygląd i zdolności
Pochodzenie Ziemia
Rasa człowiek
Kolor oczu brązowe
Kolor włosów siwe
Obsługa własne wynalazki
Informacje techniczne
Dubbing Harry S. Robins
Model/ka Ted Cohrt
Projektant b.d.
Byt npc_kleiner

Isaac Kleiner to jedna z głównych postaci w sadze Half-Life. Jest to naukowiec w podeszłym wieku, zawsze chodzi ubrany w biały kitel. To dzięki niemu powstały teleporty umiejscowione w Black Mesa East i w jego gabinecie. Kleinerowi udało się udomowić headcraba, którego nazwał Lamarr.

Isaac Kleiner jest doktorem fizyki teorytycznej. podczas incydentu w Black Mesie pomyślnie uciekł razem z Eli Vancem oraz jego córką Alyx Vance i zaszył się w City 17.

Spis treści

[edytuj] Rola w grze

[edytuj] Half-Life 2

Pierwszy raz Gordon Freeman Widzi Kleinera na ekranie monitora w pokoju do którego zaprowadza go Barney Calhoun, po czym udaje się do jego gabinetu. Po nieudanej próbie teleportacji do Black Mesa East, Gordon ucieka z gabinetu Kleinera. Ostatni raz Gordon widzi go po ucieczce z Nova Prospekt.

[edytuj] Half-Life 2: Episode One

Kleiner występuje na początku gry, kiedy Alyx nawiązuje transmisję z nim i z Eli Vancem, kiedy to namawia bohaterów do dezaktywacji rdzenia Cytadeli, oraz na ekranach rozmieszczonych w zniszczonym City 17, gdzie nawołuje rebeliantów do ucieczki z City 17.

[edytuj] Half-Life 2: Episode Two

Kleiner występuję tylko w końcowej fazie gry. Odkodowuje transmisję z Cytadeli, razem z danymi od Judith Mossman, dotyczącymi statku Borealis

[edytuj] Broń

Jedyny raz kiedy można ujrzeć Kleiner'a z bronią w ręku jest moment w którym przerażony otwiera drzwi przed Alyx i Gordon'em ze strzelbą w ręku, zaraz po przybyciu Gordona i Alyx z Nova Prospekt.

[edytuj] Ciekawostki

  • W gabinecie Kleiner'a można znaleźć różne ciekawe rzeczy, m.in. Laurkę od Alyx oraz zdjęcie z jego zespołem badawczym z Black Mesy na którym widać Gordona, a jedna z twarzy jest zdrapana. Prawdopodobnie jest to Wallace Breen.
  • Imię jego udomowionego headcraba - Lamarr, pochodzi od nazwiska sławnej aktorki - Hedy Lamarr.
  • W Black Mesie Kleiner konkurował z Magnusson'em o dotacje na swoje badania.
  • Występuję w Half Life gdzie widać przed (i po) kaskadzie wygląda jak einstein i jest obok eli vance'a