Mina laserowa

Mina laserowa
Tripmine world.jpg
Przynależność Black Mesa

Black Ops
HECU

Typ Mina
Używane przez Gordon Freeman

Adrian Shephard
HECU
Black Ops

Właściwości
Obrażenia 150 (w wyniku eksplozji)
Magazynek 1
Noszona amunicja 5
Komenda weapon_tripmine
Odpowiedniki Materiały wybuchowe

Mina laserowa kombinatu
S.L.A.M

Mina laserowa jest wysoce zaawansowaną technologicznie miną używaną przez oddziały HECU w grze Half-Life i jej dodatkach.

Spis treści

[edytuj] Ogólnie

Aktywowana mina laserowa
  • Miny te są przyczepione do ścian i emitują wiązkę laserową. Jeśli światło lasera zostaje przerwane, mina zostaje zdetonowana - następuje eksplozja ładunku wybuchowego porównywalnego z tym w ładunkach zdalnych. Aby użyć miny laserowej, należy zbliżyć się do ściany (lub jakiejkolwiek innej płaskiej i nieruchomej powierzchni) i wskazać celownikiem w jakim miejscu mina ma zostać przytwierdzona. Gdy mina zostanie już umieszczona na ścianie, poinformuje nas krótkim piszczącym dźwiękiem, że została aktywowana. Po 3 sekundach mina zacznie emitować wiązkę laserową. Gdy przeciwnik przetnie wiązkę, nastąpi eksplozja. Miny można detonować również w inny sposób – strzelając do nich. Miny laserowe nie posiadają żadnego alternatywnego sposobu użycia.
  • Miny laserowe odegrały dużą rolę w rozdziale Surface Tension, gdy Gordon musiał przejść przez stary zaminowany sektor magazynowy. Aktywowanie jakiejkolwiek z min, wiązało się z zapoczątkowaniem reakcji łańcuchowej,co skutkowało eksplozją głowicy nuklearnej znajdująca się w jednym z magazynów.

[edytuj] Taktyka

  • Miny laserowe mogą być wykorzystane przeciwko wrogom, którzy nas ścigają (biegną za nami).
  • Do wysadzenia miny można użyć każdej broni (najskuteczniej ładunki zdalnie wysadzane), z wyjątkiem łomu czy jakiejkolwiek innej broni manualnej. Aby wysadzić miny w bezpieczny sposób, zaleca się robić tę operację ze znacznej odległości.
  • Gracz może unikać min poprzez skakanie nad wiązkami laserowymi lub przechodzenie pod nimi.
  • Możliwe jest również wskoczenie na minę przyczepioną do ściany – nie spowoduje to eksplozji.
  • Z min laserowych można wybudować coś na miarę schodków, wystarczy przyczepić wiele ładunków do ściany w taki sposób, aby można było na nie wskakiwać jedna po drugiej.

[edytuj] Ciekawostki

  • Ta broń występuje w grze Counter-Strike: Condition Zero Deleted Scenes, jednak nie może być użyta przez gracza.
  • Umieszczenie miny laserowej na obiektach ruchomych spowoduje upadek miny na ziemię zaraz po procesie jej uzbrajania. Upuszczona mina może zostać ponownie zabrana przez gracza.

[edytuj] Galeria

Ta strona zawiera treści z Combine OverWiki. Oryginalny artykuł był umieszczony pod nazwą HECU Laser Tripmine. Lista autorów jest dostępna w Laser Tripmine&action=history historii strony. Tekst z Combine OverWiki jest udostępniony na licencji Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0.