Portal 2 Soundtrack

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

  • Należy dodać informacje o części drugiej soundtracku

Portal 2: Songs To Test By, czyli soundtrack Portala 2 to ścieżka dźwiękowa gry skomponowana, z drobnymi wyjątkami, przez Mike'a Moraskyego. Album został udostępniony za darmo w internecie, w trzech częściach, z których zostały wydane na razie dwie. Na razie opublikowano 40 utworów.

Jest to przede wszystkim muzyka elektroniczna, różniąca się od spokojnej muzyki ambientowej z soundtracka Portala tym, że często słychać podniesione dźwięki i przyspieszanie tempa.

[edytuj] Lista utworów

[edytuj] Część 1

Nr Tytuł utworu czas trwania (m:s) występowanie opis
1. Science is Fun 2:33 Utwór z reklamy telewizyjnej Portala 2. Niektóre dźwięki słychać przy pełnym rozpędzeniu się przy pomocy żelu napędzającego Energetyczny utwór z elementami techno.
2. Concentration Enhancing Menu Initialiser 2:16 Mocno przetwarzający oryginał remiks "There She Is" oraz "999999"
3. 999999 3:11 Muzyka w pierwszym tle menu gry, przedstawiającym GLaDOS w zrujnowanej komorze centralnej SI Mroczny i tajemniczy, karylionowo-elektroniczny utwór, który stopniowo nabiera intensywności.
4. The Courtesy Call 3:37 Utwór odtwarzany, gdy Wheatley wybudza Chell z hibernacji i kieruje jej komorą przez Centrum długoterminowej relaksacji. Zaczyna się powoli i tajemniczo, po minucie słychać charakterystyczne dla mechanizmów Aperture dźwięki i alarmy, dochodzą trąby i utwór nabiera coraz większej dynamiki. Utówr składa się łącznie z trzech znacząco różniących się motywów.

Tytuł nawiązuje do pierwszego rozdziału Portala 2.

5. Technical Difficulties 3:22 Utwór towarzyszy Chell przez część testów, w których prowadzą ją odtwarzane z taśmy komunikaty. Stonowana, wprowadzająca nastrój tajemnicy muzyka orkiestrowa.
6. Overgrowth 2:51 Pierwsza komora testowa Cicha, lekko niepokojąca muzyka ze słyszalnymi dzwonkami.
7. Ghost of Rattman 4:06 Kryjówki Ratmana Stonowany utwórr chóralno-elekroniczny, zawierający ledwo dostrzegalne dźwięki ludzkiego głosu, prawdopodobnie należącego do Douga Rattmana
8. Haunted Panels 1:36 Zrujnowana komora 05
9. The Future Starts With You 3:22 Głośna muzyka elektroniczna, z rytmem nadawanym przez elektroniczne dudnienie przypominające alarm.
10. There She Is 4:21 Moment w którym Chell i Wheatley podróżują przez zrujnowaną komorę centralnej SI. Stosunkowo "żywy" utwór grany początkowo przez fortepian. Później wkradają się do niego elektroniczne dźwięki i chór.
11. You Know Her? 4:06 Kiedy GLaDOS się budzi i wrzuca Chell do szybu w swojej komorze, a następnie kiedy Chell podróżuje przez spalarnię. Zaczyna się śpiewem chóralnym, do którego dołączają trąby. W pewnym momencie nagle dołącza głośny dźwięk alarmu i inne dźwięki elektroniczne. Druga część utworu składa się z samego rytmu nadawanego przez dźwięk uderzania metalu, powoli zagłuszany elektronicznym szumem.
12. The Friendly Faith Plate 2:59 Podczas lotu dzięki powietrznej katapulty zaufania Bardzo energetyczny utwór składający się z samych dźwięków elektronicznych.
13. 15 Acres of Broken Glass 5:00 Komora testowa 02 w rozdziale drugim.
14. Love as a Construct 4:58 Komora siódma w drugim rozdziale.
15. I Saw a Deer Today 3:13 Komora testowa 10 w rozdziale drugim. Szybka składająca się z urywanych dźwięków muzyka elektroniczna, z występowaniem dłuższych, przywodzących na myśl jazz.
16. Hard Sunshine 2:48 Muzyka grana podczas przechodzenia przez most świetlny Dźwięki przypominające brzęczenie. Co jakiś czas słychać melodię najprawdopodobniej śpiewaną przez wieżyczki lub inne roboty.
17. I'm Different 4:29
18. Adrenal Vapor 2:48 Komora 13 w rozdziale trzecim. Złożony z miękkich, terkoczących dźwięków utwór.
19. Turret Wife Serenade 1:49 Muzyka grana podczas przechodzenia przez most świetlny "Mruczanka" w wykonaniu wieżyczkowego kwartetu, przy akompaniamencie dźwięków mechanizmów odpowiedzialnych za poruszanie wystającymi działkami.
20. I Made It All Up 3:56 W komorze testowej 18, w rozdziale czwartym, oraz w tle menu głównego po ukończeniu gry. Cicha i spokojna, ale nie ospała muzyka elektroniczna.
21. Comedy = Tragedy + Time 3:30 W komorze testowej 19.
22. Triple Laser Phase 4:15 W komorze testowej 20.