Ruch Oporu

(Różnice między wersjami)
(Wycofanie wersji 4275 utworzonej przez Paluch. (dyskusja))
Linia 1: Linia 1:
{{infobox
+
{{Stub}}
|grafika=grafika.jpg
+
 
|Typ organizacji=[[Powstanie]]  
+
'''Ruch Oporu''' to ugrupowanie składające się z ludzi i [[Vortigaunt]]ów, którego celem jest wytrącenie władzy na Ziemi z rąk [[Kombinat]]u i [[Wallace Breen|Wallace'a Breena]].
|powstanie=XX wiek
+
 
|zniszczenie=[[Half-Life 2]]  
+
Nie posiada struktury centralnego dowodzenia, można jednak wyróżnić najważniejsze postacie. [[Eli Vance]], [[Alyx Vance]], [[Barney Calhoun]], [[Arne Magnusson]] i [[Gordon Freeman]] są przykładami przywódców powstania. Ruch Oporu można podzielić na dwie sfery - tych, którzy przebywają na polu bitwy (Freeman, Calhoun)  i zaplecze naukowe (Eli Vance, Isaac Kleiner, Arne Magnusson, [[Uriah]]). Sam Freeman jest dla powstańców prawdziwym bohaterem, niemal legendą, znaną z opowieści jego kolegów z [[Black Mesa|Black Mesy]].
|grupa=[[Rebelianci]]  
+
 
|polozenie=Niedaleko City 17  
+
Rebeliantów dzieli się na dwie grupy - pełnoprawnych członków Ruchu Oporu posiadających kamizelki kuloodporne i broń, oraz ludność cywilną, która pomaga tym pierwszym udzielając schronienia lub zapewniając dostawy.
|mapy=''d1_transition_10''
+
 
|projektanci=[[Ted Backman]] }}
+
Zanim [[Powstanie]] rozpoczęło się na dobre, walczący prowadzili nie tylko cichą działalność w [[City 17]], ale także zakrojone na dużą skalę ataki poza jego granicami. Celami były umieszczone w [[Nieużytki|Nieużytkach]] posterunku Kombinatu i inne tego typu placówki. W efekcie powstańcy zajęli ogromną część wybrzeża, razem z ważnymi punktami strategicznymi takimi jak [[Latarnia morska]], czy [[Nowa Mała Odessa]], gdzie byli jednak regularnie nękani przez Kombinat.
  
 
[[Kategoria:Frakcje]]
 
[[Kategoria:Frakcje]]
 
[[Kategoria:Rebelianci]]
 
[[Kategoria:Rebelianci]]

Wersja z 20:42, 23 gru 2009

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Ruch Oporu to ugrupowanie składające się z ludzi i Vortigauntów, którego celem jest wytrącenie władzy na Ziemi z rąk Kombinatu i Wallace'a Breena.

Nie posiada struktury centralnego dowodzenia, można jednak wyróżnić najważniejsze postacie. Eli Vance, Alyx Vance, Barney Calhoun, Arne Magnusson i Gordon Freeman są przykładami przywódców powstania. Ruch Oporu można podzielić na dwie sfery - tych, którzy przebywają na polu bitwy (Freeman, Calhoun) i zaplecze naukowe (Eli Vance, Isaac Kleiner, Arne Magnusson, Uriah). Sam Freeman jest dla powstańców prawdziwym bohaterem, niemal legendą, znaną z opowieści jego kolegów z Black Mesy.

Rebeliantów dzieli się na dwie grupy - pełnoprawnych członków Ruchu Oporu posiadających kamizelki kuloodporne i broń, oraz ludność cywilną, która pomaga tym pierwszym udzielając schronienia lub zapewniając dostawy.

Zanim Powstanie rozpoczęło się na dobre, walczący prowadzili nie tylko cichą działalność w City 17, ale także zakrojone na dużą skalę ataki poza jego granicami. Celami były umieszczone w Nieużytkach posterunku Kombinatu i inne tego typu placówki. W efekcie powstańcy zajęli ogromną część wybrzeża, razem z ważnymi punktami strategicznymi takimi jak Latarnia morska, czy Nowa Mała Odessa, gdzie byli jednak regularnie nękani przez Kombinat.