Sheckley

Ostrzeżenie

Ta strona może zawierać szczegóły fabuły. Jeśli nie chcesz jej znać, nie czytaj tego artykułu!

Sheckley
Sheckley.jpg
Okres życia Powstanie
Przynależność Rebelianci
Pozycja członek Ruchu Oporu
Wygląd i zdolności
Pochodzenie Ziemia
Rasa człowiek, biały, mężczyzna
Kolor oczu brązowe
Kolor włosów siwe
Obsługa bronie:

urządzenia:

Informacje techniczne
Dubbing Adam Baldwin
Projektant Marc Laidlaw
Byt npc_citizen (male08, group 03)

Żryjcie Vortesencję, wy mrówko-dranie!

Sheckley

Sheckley jest postacią występującą w Half-Life 2: Episode Two

Spis treści

[edytuj] Ogólne

Jest on jednym z członków ziemskiego Ruchu Oporu, oraz przyjacielem Griggsa, razem z nim stacjonuje (i prawdopodobnie mieszka) w Kopalni Zwycięstwa w pobliżu White Forest na Peryferiach. Razem z przyjacielem pojawia się w rozdziale Ów Żywot Vortalny w Epizodzie Drugim.
W przeciwieństwie do swojego kompana Sheckley jest opanowany i spokojny. Prawdopodobnie brał udział w Powstaniu w City 17, a do Kopalni Zwycięstwa trafił przez przypadek, gdyż stwierdza, że nawet nie powinno go tam być.

[edytuj] Rola

Gdy Gordon i Vortigaunt przyprowadzają ranną Alyx do Kopalni Zwycięstwa, Sheckley i Griggs biorą ich początkowo za Antliony. Potem pomagają graczowi ochronić dziewczynę przed falami Antlionów, aż na miejsce dociera reszta Vortigauntów, później zostają oni z obcymi przy Alyx. Ich losy po opuszczeniu kopalni są nieznane, jednak prawdopodobnie przeżyli.
Poza pomocą w walce z rojami wrogów, obaj rebelianci służą jako motyw humorystyczny, co chwilę rzucając zabawnymi komentarzami. Sheckley posiada również zdolności techniczne, gdyż zdołał przeprogramować wieżyczki i miny tak, aby nie reagowały na członków Ruchu Oporu. Możliwe też, że to on skonstruował urządzenie służące do wykrywania ruchu, aby ostrzegać przed zbliżającymi się Antlionami, tak zwany detektor Antlionów.

[edytuj] Za kulisami

Początkowo Griggs i Sheckley mieli zginąć niedługo po objaśnieniu działania detektorów, jednak twórcy uznali, iż wtedy walka byłaby za trudna i postanowili pozostawić obu rebeliantów, jednocześnie dodając przyjemny motyw humorystyczny.

[edytuj] Ciekawostki

  • Według scenarzysty Portala, Erika Wolpawa, Sheckley został nazwany na cześć pisarza science fiction, Roberta Sheckly.