Strzelba Annabelle

(Różnice między wersjami)
m (lit.)
(a ja to trochę przemodelowałem, bo akurat tak wypadło)
Linia 14: Linia 14:
 
| byt          = weapon_annabelle
 
| byt          = weapon_annabelle
 
}}
 
}}
'''Annabelle''' – strzelba używana przez [[Ojciec Grigori|ojca Grigoriego]] w rozdziale gry [[Half-Life 2]] pt. ''[[„Nie chodzimy już do Ravenholm...”]]''. Jej nazwa nie pojawia się wcale podczas rozgrywki, jedynie w plikach gry.
+
'''Annabelle''' – strzelba używana przez [[Ojciec Grigori|ojca Grigoriego]] w rozdziale gry [[Half-Life 2]] pt. ''[[„Nie chodzimy już do Ravenholm...”]]''. Jej nazwa nie pojawia się podczas rozgrywki ani razu i została zaczerpnięta z jej nazwy kodowej.
  
Anabelle jest wzorowana na jednej z najpopularniejszych istniejących broni myśliwskich, [[w:Winchester Model 1894|Winchesterze Model 1894]]. Jest skróconą strzelbą dwulufową o małym rozrzucie.
+
Annabelle jest wzorowana na jednej z najpopularniejszych broni myśliwskich, [[w:Winchester Model 1894|Winchesterze Model 1894]]. Jest skróconą strzelbą dwulufową o małym rozrzucie.
  
Jest to najcelniejsza broń w grze, jej pocisk zawsze trafia dokładnie w cel, nawet na ogromnych odległościach; nie posiada też wcale odrzutu. Używa amunicji .357, której używa też [[Rewolwer .357]], więc zadaje takie same obrażenia jak on. Mieści 2 naboje w magazynku, jednak przeładowanie jej trwa bardzo krótko. Jej wadą jest długi czas wymagany do oddania kolejnego strzału.
+
Jedynym użytkownikiem tej broni jest ojciec Grigori i podczas zwykłej rozgrywki nie jest ona dostępna dla gracza. W rękach duchownego jest to wyjątkowo celna i bardzo silna broń, acz posiada dość spory odrzut i jej przeładowanie trwa dość długo, jednak Grigori zazwyczaj strzela z dachów i okien, do których zombie nie mają dostępu, więc nie jest to duży minus.
 
+
Grigori strzela z niej bardzo celnie i prawie zawsze trafia w głowę, przeto niemal zawsze zabija [[zombie]] jednym strzałem.
+
  
 
== Używanie przez gracza ==
 
== Używanie przez gracza ==
Gracz może zdobyć tę broń poprzez wpisanie polecenia <code>give weapon_annabelle</code> w [[konsola|konsolę]]. Uzyskana strzelba będzie używała ikony w HUD-zie i viewmodelu [[Strzelba SPAS 12 (HL2)|zwykłej strzelby]]. Będzie umieszczona w trzecim slocie broni, na drugim miejscu, przez co będzie kolidować z [[karabin pulsacyjny|karabinem pulsacyjnym]]. Problem ów może zostać rozwiązany przez edycję plików gry, to samo dotyczy vievmodelu i ikony. Broń będzie dzieliła amunicję zapasową z rewolwerem.
+
Gracz może zdobyć tę broń poprzez wpisanie polecenia <code>give weapon_annabelle</code> w [[konsola|konsolę]]. Uzyskana strzelba będzie używała ikony w HUD-zie i modelu [[Strzelba SPAS 12 (HL2)|zwykłej strzelby]] i zostanie umieszczona w trzecim slocie ekwipunku, na drugim miejscu, co uniemożliwi wybranie [[karabin pulsacyjny|karabinu pulsacyjnego]]. Annabelle używa amunicji .357 (prawdopodobnie ze względu na charakterystykę najbardziej zbliżoną do pocisków kulowych, z jakich strzelba mogłaby korzystać), której używa również [[Rewolwer .357|rewolwer]], obie bronie zadają też takie same obrażenia. Mieści 2 naboje w magazynku, jednak przeładowanie jej trwa bardzo krótko. Jej wadą jest niska szybkostrzelność.
  
 
==Galeria==
 
==Galeria==

Wersja z 14:51, 8 lis 2015

Strzelba Annabelle
Annabelle.jpg
Przynależność Ruch Oporu
Typ palna
Używane przez Ojciec Grigori
Właściwości
Obrażenia 40
Szybkostrzelność bardzo mała
Odrzut zerowy
Rozrzut zerowy
Prędkość pocisku 400-500 stóp na sekundę
Magazynek 2
Noszona amunicja 12
Komenda weapon_annabelle
Odpowiedniki brak

Annabelle – strzelba używana przez ojca Grigoriego w rozdziale gry Half-Life 2 pt. „Nie chodzimy już do Ravenholm...”. Jej nazwa nie pojawia się podczas rozgrywki ani razu i została zaczerpnięta z jej nazwy kodowej.

Annabelle jest wzorowana na jednej z najpopularniejszych broni myśliwskich, Winchesterze Model 1894. Jest skróconą strzelbą dwulufową o małym rozrzucie.

Jedynym użytkownikiem tej broni jest ojciec Grigori i podczas zwykłej rozgrywki nie jest ona dostępna dla gracza. W rękach duchownego jest to wyjątkowo celna i bardzo silna broń, acz posiada dość spory odrzut i jej przeładowanie trwa dość długo, jednak Grigori zazwyczaj strzela z dachów i okien, do których zombie nie mają dostępu, więc nie jest to duży minus.

Używanie przez gracza

Gracz może zdobyć tę broń poprzez wpisanie polecenia give weapon_annabelle w konsolę. Uzyskana strzelba będzie używała ikony w HUD-zie i modelu zwykłej strzelby i zostanie umieszczona w trzecim slocie ekwipunku, na drugim miejscu, co uniemożliwi wybranie karabinu pulsacyjnego. Annabelle używa amunicji .357 (prawdopodobnie ze względu na charakterystykę najbardziej zbliżoną do pocisków kulowych, z jakich strzelba mogłaby korzystać), której używa również rewolwer, obie bronie zadają też takie same obrażenia. Mieści 2 naboje w magazynku, jednak przeładowanie jej trwa bardzo krótko. Jej wadą jest niska szybkostrzelność.

Galeria