Zombie

(Różnice między wersjami)
 
Linia 1: Linia 1:
 
<ikony>hl1|hl2</ikony>
 
<ikony>hl1|hl2</ikony>
 
{{Stub}}
 
{{Stub}}
'''Headcrab zombie''' (lub ''necrotic'' (ang. ''martwicz''), nazwa używana przez żołnierzy Kombinatu) to jeden z podstawowych przeciwników w grach z serii [[Half-Life]]. Jest to ofiara [[headcrab]]a, któremu udało się przejąć kontrolę nad ciałem człowieka. W pierwszej części cyklu występował tylko jeden rodzaj, nazywany [[Standard Zombie]] ("zainfekowany" naukowiec), a dodatek [[Half-Life: Opposing Force|Opposing Force]] dodał nowo zaprojektowane modele przedstawiające zaatakowanych ochroniarzy i żołnierzy, oraz [[Gonome]] (silniejsza wersja "zainfekowanego" żołnierza HECU). W [[Half-Life 2]], razem z nowymi headcrabami wprowadzono dwa nowe typy zombie - [[Fast Zombie]] i [[Poison Zombie]]. W [[Half-Life 2: Episode One|Episode One]] po raz pierwszy wystąpił [[Zombine]] - zaatakowany przez headcraba żołnierz [[Kombinat]]u. W pierwotnej wersji gry istniała też wersja zombie [[Alien Assassin]]a, który również nie trafił do finalnej gry.
+
'''Headcrab zombie''' (lub ''necrotic'' (ang. ''martwicz''), nazwa używana przez żołnierzy Kombinatu) to jeden z podstawowych przeciwników w grach z serii [[Half-Life]]. Jest to ofiara [[headcrab]]a, któremu udało się przejąć kontrolę nad ciałem człowieka. W pierwszej części cyklu występował tylko jeden rodzaj, nazywany [[Standard Zombie]] ("zainfekowany" naukowiec), a dodatek [[Half-Life: Opposing Force|Opposing Force]] dodał nowo zaprojektowane modele przedstawiające zaatakowanych ochroniarzy i żołnierzy, oraz [[Gonome]] (silniejsza wersja "zainfekowanego" naukowca). W [[Half-Life 2]], razem z nowymi headcrabami wprowadzono dwa nowe typy zombie - [[Fast Zombie]] i [[Poison Zombie]]. W [[Half-Life 2: Episode One|Episode One]] po raz pierwszy wystąpił [[Zombine]] - zaatakowany przez headcraba żołnierz [[Kombinat]]u. W pierwotnej wersji gry istniała też wersja zombie [[Alien Assassin]]a, który również nie trafił do finalnej gry.
  
 
Różne rodzaje zombie bardzo różnią się od siebie pod względem wyglądu, zachowania, i obrażeń, jakie zadają.
 
Różne rodzaje zombie bardzo różnią się od siebie pod względem wyglądu, zachowania, i obrażeń, jakie zadają.

Aktualna wersja na dzień 22:47, 30 lis 2019

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Headcrab zombie (lub necrotic (ang. martwicz), nazwa używana przez żołnierzy Kombinatu) to jeden z podstawowych przeciwników w grach z serii Half-Life. Jest to ofiara headcraba, któremu udało się przejąć kontrolę nad ciałem człowieka. W pierwszej części cyklu występował tylko jeden rodzaj, nazywany Standard Zombie ("zainfekowany" naukowiec), a dodatek Opposing Force dodał nowo zaprojektowane modele przedstawiające zaatakowanych ochroniarzy i żołnierzy, oraz Gonome (silniejsza wersja "zainfekowanego" naukowca). W Half-Life 2, razem z nowymi headcrabami wprowadzono dwa nowe typy zombie - Fast Zombie i Poison Zombie. W Episode One po raz pierwszy wystąpił Zombine - zaatakowany przez headcraba żołnierz Kombinatu. W pierwotnej wersji gry istniała też wersja zombie Alien Assassina, który również nie trafił do finalnej gry.

Różne rodzaje zombie bardzo różnią się od siebie pod względem wyglądu, zachowania, i obrażeń, jakie zadają.