Aperture Tag

Ostrzeżenie

Ta strona może zawierać szczegóły fabuły. Jeśli nie chcesz jej znać, nie czytaj tego artykułu!

Aperture Tag
Twórcy Aperture Tag Team
Data wydania 15 lipca 2014
Gra podstawowa Portal 2
Tryb gry singleplayer, co-op
Download Strona sklepu Steam

Aperture Tag: The Paint Gun Testing Initiative jest płatnym modem do gry Portal 2, wydanym na Steamie 15 lipca 2014 roku. Posiada dwa tryby rozgrywki: dla pojedynczego gracza (w którym główną bohaterką jest Obiekt testowy o nieznanym imieniu) i tryb kooperacji dla dwóch graczy (Atlas i P-body), również między platformami PC, Mac i Playstation 3.

Mod jest inspirowany grą Tag: The Power of Paint i zmienia mechanikę używania żeli w grze. Gracz otrzymuje urządzenie, które pozwala samodzielnie pokrywać powierzchnie żelami, wystrzeliwanymi z lufy. Na początku można używać tylko żelu repulsyjnego, później – także napędzającego.

[edytuj] Fabuła

Akcja toczy się po wydarzeniach z Portala 2. Główna bohaterka zostaje wybudzona przez rdzeń osobowości imieniem Nigel. Jej komora hibernacyjna znajduje się w pomieszczeniu odkrytym pod koniec trybu kooperacji z podstawowej gry.

Po zakończeniu testów obiekt testowy ma zostać spalony, identycznie jak w zakończeniu gry Portal i, podobnie jak tam, istnieje możliwość ucieczki. Wtedy można dotrzeć do windy na powierzchnię, gdzie widać tunel kolejowy, pociąg i las. Po chwili jednak wszystko okazuje się być sztuczne, gdy spada sufit stanowiący niebo.