Defibrylator

Defibrylator
Defibrylator.jpg
Typ Medykamenty
Kategoria Inne
Właściwości
Magazynek 1
Noszona amunicja 1
Zasięg niewielki

Defibrylator – rodzaj medykamentu wprowadzony w Left 4 Dead 2. Jego działanie polega na natychmiastowym ożywieniu poległego Ocalałego i przywróceniu mu połowy punktów życia. Defibrylator zajmuje pozycję apteczki, tak jak amunicja specjalna.

Defibrylatory są spotykane znacznie rzadziej niż apteczki, zazwyczaj na całej mapie występuje tylko jeden. W trybie Kontra jeden to maksymalna liczba dopuszczalna przez AI Directora. Wskrzeszenie Ocalonego w tym trybie odejmuje 25 punktów od wyniku drużyny.

[edytuj] Paradoks bilokacji

Jako, iż w grze istnieją dwa sposoby powrotu gracza do życia, może dojść do sytuacji, w której będzie istnieć jednocześnie żywa postać czekająca na otwarcie drzwi do świata gry, oraz jej zwłoki czekające na defibrylację.

Obecnie, po wypuszczeniu gracza, jego zwłoki znikają, zaś po ożywieniu zwłok – znika jego zamknięta wersja. Jednakże, w pierwszych wersjach gry trupy nie znikały, i można było najpierw ocalić gracza otwierając mu drzwi, a potem skutecznie defibrylować jego zwłoki. W takim przypadku gracz przejmował kontrolę nad najpóźniej ożywionym „sobą”.

Przedmioty lecznicze w grach z serii Left 4 Dead

Występujące w Left 4 Dead

Apteczka · Tabletki przeciwbólowe

Dodane w Left 4 Dead 2

Defibrylator ‎· Adrenalina