Kryształ z Xen

Ostrzeżenie

Ta strona może zawierać szczegóły fabuły. Jeśli nie chcesz jej znać, nie czytaj tego artykułu!


Kryształ z Xen, zwany również Próbką GG-3883, jest tajemniczym minerałem pochodzącym ze świata granicznego Xen.

Spis treści

[edytuj] Ogólne

Próbka GG-3883 to żółty kryształ o nieregularnym kształcie. Jej przeznaczenie jest nieznane, jednak poddana działaniu Spektrometru antymasy wywołała ona Kaskadę rezonansową, owocującą tak zwanym Incydentem w Black Mesa.

[edytuj] Pochodzenie

Mimo iż naukowcy z Sektoru C nie wiedzą, skąd pochodzi próbka, są przekonani, że jest ona najczystszym okazem kryształu, jaki kiedykolwiek otrzymali i postanawiają jak najszybciej przeprowadzić na niej eksperyment. Na Xen, w komorze Nihilantha, znajdują się niemal identyczne kryształy, co może wskazywać, iż ten dostarczony do Black Mesa został zabrany właśnie stamtąd.
W Half-Life 2: Episode Two, w rozdziale Nasz Wspólny Przyjaciel, Eli zdradza Gordonowi, że G-Man osobiście dostarczył próbkę GG-3883 do Sektoru C.

[edytuj] Występowanie

[edytuj] Half-Life

[edytuj] Half-Life: Opposing Force

  • W rozdziale "We Are Not Alone" widzimy, jak Rasa X wykorzystuje kryształ z Xen do utworzenia połączenia z własnym światem.

[edytuj] Half-Life: Blue Shift

  • W rozdziale Insecurity na jednym z monitorów ochrony można zobaczyć Ginę Cross transportującą wózek z kryształem do podajnika;
  • W rozdziale Focal Point gracz musi aktywować urządzenie, w którego wnętrzu znajduje się ogromny kryształ z Xen.

[edytuj] Half-Life: Decay

[edytuj] Half-Life 2

[edytuj] Ciekawostki

  • Jedna z kwestii, które może wypowiedzieć Nihilanth brzmi: "Złodzieje... wy wszyscy jesteście złodziejami!". Jest to prawdopodobne nawiązanie do próbki GG-3883 i innych obiektów zabranych z Xen przez naukowców z Black Mesa;

[edytuj] Galeria