M42 Vindicator

M42 Vindicator
Vindicator.png
Klasa Oficer
Rola Krótkodystansowa broń ofensywna
Obrażenia 105 / strzał
Szybkostrzelność 1.5 / sekundę
Przeladowanie 2.8 sekundy
Zapas amunicji 14 x 6
Strzał alternatywny Granat zapalający (x5)
Podnoszenie amunicji 20% na 1 magazynek
Notki Duże obrażenia na krótkim dystansie
Odblokowywane na poziomie Poziom 1

M42 Vindicator to pierwsza, z dostępnych w grze strzelb. Może być używana tylko przez oficerów. Jest to potężna broń, jeśli stosowana na niewielkich odległościach. Sile ognia niewiele można zarzucić, a szybkostrzelność (a tym bardziej zasobność magazynka) przewyższa drugą dostępną strzelbę, Model 35.

Spis treści

[edytuj] Opis w grze

M42 Vindicator, to wspierana pneumatycznie strzelba pump-action z podwójnym, selektywnym systemem magazynka. Zaopatrzenie amunicyjne IAF przewiduje naboje śrutowe 12-gauge w jednym i kilka granatów zapalających z zapalnikiem czasowym w drugim magazynku. Vindicator jest wydawany jedynie podoficerom.

[edytuj] Zalety i Wady

[edytuj] Zalety

  • Duża siła rażenia
  • Pojemny magazynek
  • Granaty zapalające

[edytuj] Wady

  • Niska efektywność na większych dystansach

[edytuj] Strategie

  • Niezależnie od poziomu trudności pojedynczy wystrzał z małego dystansu powinien zabić Drona, tudzież Rangera oraz inne podobne cele w najbliższej okolicy.
  • Choć jest to możliwe, nie zaleca się strzelać z Vindicatora na większe odległości. Obrażenia u wroga będą niewielkie, a spowoduje to niepotrzebną stratę amunicji.
  • Wmontowany granatnik pozwala mocno uszkodzić bądź całkiem zlikwidować całe zgrupowania obcych. Na wyższych poziomach trudności wystrzał z granatnika dokończony krótką salwą z samej strzelby potrafi zatrzymać (czyt. permanentnie zlikwidować) wrogie natarcie.
  • Jeśli to możliwe, postaraj się strzelać w grupy Dronów ustawionych w linii prostej. Umożliwi to zdjęcie kilku celów naraz i oszczędzi cenne naboje.

[edytuj] Osiągnięcia

Obrazek Nazwa Opis
Vindicator Veteran.jpg Vindicator Veteran Zabij 250 obcych za pomocą Vindicatora.

[edytuj] Galeria