Mr. Friendly

Mr. Friendly

Mr. friendly koncept.jpg
Okres występowania Incydent w Black Mesa
Przynależność Xen
Pochodzenie Xen
Bronie
  • Macki (Aby przewrócić gracza)
  • Wymiot
  • Gwałt
  • Ostroga
Informacje techniczne
Projektant Ted Backman

Mr. Friendly to wycięta rasa kosmitów z Xen która miała być wroga Gordonowi Freemanowi w Half-Life.

Spis treści

[edytuj] Opis

Mr. Friendly to wycięty stwór z Half-Life wielkości małego konia. Posiadał wielką głowę z małymi oczami oraz małym otworem gębowym. Miał mieć dwie macki do ataku oraz dwie kończyny do poruszania się. Na podstawie macek miał coś w rodzaju ostróg służące do atakowania. Wydawał z siebie bardzo donośny głos.

[edytuj] Atak

W książce Half-Life 2: Raising the Bar pisze, że Mr. Friendly miał atakować za pomocą swoich macek przewracając gracza lub zrzucając mu okulary (sprawiając, że ekran stawał się rozmyty). Miał również "wymiotować" na gracza a nawet go gwałcić oraz miał na podstawie macek coś w rodzaju ostrogi.

[edytuj] Za kulisami

Według książki Raising the Bar, Ken Birdwell miał przyjaciela którego 12-letni brat lubiał rysować. Ken zawsze lubiał prace brata kolegi więc poprosił go, aby za parę lat zrobił kilka rysunków potworów. Ken przedstawił Gabenowi bardzo "dwuznaczne" prace których nawet sam się nie spodziewał, i właśnie w tych pracach znajdował się również Mr. Friendly z czymś co przypominało męskie genitalia. Birdwell był dosyć zniesmaczony rysunkami i zastanawiał się czy Gaben je polubi. Wyglądy niektórych potworów były przeznaczone do odwołania się do homofobii u chłopców.

[edytuj] Galeria