Nadświat Kombinatu

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Nadświat Kombinatu
Combineoverworld.jpg
Okres w grze Powstanie
Powstanie niewiadome
Przynależność Kombinat
Położenie przestrzeń kosmiczna
Informacje techniczne
Mapy d3_breen_01

Nadświat Kombinatu (ang. Combine Overworld) - prawdopodobnie rodzima planeta Kombinatu i główne centrum dowodzenia. Możliwe jednak, że to tylko jedna z opanowanych planet. To tam miał być wysłany dr Breen w swojej kapsule, którą próbował wystrzelić podczas finału Half-Life'a 2 w Cytadeli.

Spis treści

[edytuj] Charakterystyka

Nadświat wydaje się mało przyjazną człowiekowi planetą. W rozmowie z Advisorem, dr Breen mówi, że gdy ucieknie, nie będzie mógł przeżyć w warunkach jakie panują na planecie. W odpowiedzi dostaje propozycję ciała zastępczego, na którą po krótkim namyśle przystaje.

[edytuj] Występowanie w grze

[edytuj] Half-Life 2

Portal z widocznym fragmentem planety

Jedyny moment, w którym można prawdopodobnie obejrzeć fragment tej planety, następuje podczas finałowej potyczki z dr Breenem. W grze nie zostało to powiedziane wprost, jednak wiele faktów za tym przemawia: Breen ratuje się ucieczką na planetę Kombinatu, przed ostateczną porażką na Ziemi. W Episode Two Kombinat, ratując się przed całkowitą klęską, wysyła sygnał do Nadświatu po ratunek. Można więc uznać że Nadświat widać, gdy na niebie otwiera się portal, z którego wylatują dwa gunshipy. Widoczne są wtedy wierzchołki wielu, podobnych do Cytadeli konstrukcji. W tle rozpościera się niebo o pomarańczowym zabarwieniu, pokryte charakterystycznymi formacjami, przypominającymi chmury.

[edytuj] Half-Life 2: Episode Two

Jedyną wzmiankę można usłyszeć w wypowiedzi Arne Magnussona. Wspomina on, że dane potrzebne do nawiązania łączności z Nadświatem są zakodowane w przekazie wykradzionym przez Alyx Vance.

[edytuj] Epistle 3

W poście Marca Laidlawa z 25 sierpnia 2017 roku świat Kombinatu opisany jest jako sfera Dysona imponująca swoim zaawansowaniem. Kanoniczność tego opisu, jak i całego Epistle 3 podlega jednakże dyskusji.

[edytuj] Przypisy