Różnice między wersjami CS:GO na poszczególne platformy

Counter-Strike: Global Offensive jest sprzedawany na kilku platformach sprzętowych - PC (na systemy Windows, Linux i Mac), PlayStation 3 i XBOX 360. Choć wersja na komputery osobiste otrzymuje częste aktualizacje, wersje na konsole stacjonarne nie zostały ani razu zaktualizowane, co prowadzi do wyrazistych różnic w samej rozgrywce. Na tej stronie zostały wyszczególnione najważniejsze różnice.

PC Konsole
Ekran startowy Nie ma potrzeby naciskania jakiegokolwiek klawisza - menu główne jest dostępne od razu po skończeniu intra Gracz musi wcisnąć przycisk START, by przejść do menu głównego
Ekwipunek i dostępna broń Dodane M4A1-S, USP-S, CZ75-Auto, Rewolwer R8, MP5-SD i zestaw ratunkowy w ramach aktualizacji. Jest dostępna tylko broń z podstawowej wersji gry.
Dostępność broni dla drużyn Five-SeveN i Glock-18 są dostępne tylko dla jednej drużyny - Antyterrorystów w przypadku Five-SeveN'a i Terrorystów w przypadku Glocka. Five-SeveN i Glock-18 są dostępne dla obu drużyn.
Ceny Ceny broni i sprzętu ulegały zmianom dla lepszego zbalansowania rozgrywki. Ceny przedmiotów nie uległy zmianie.
Mapy Oprócz oficjalnych map do gry dodawane były dodatkowe mapy w ramach aktualizacji i operacji. Są dostępne tylko te mapy, które znalazły się w momencie wydania gry na rynek.
Przedmioty kosmetyczne Są dostępne różne modele noży, skórki do broni oraz rękawiczki. Brak przedmiotów kosmetycznych.
Reguły trybu Odbicie zakładników Reguły gry uległy zmianie po aktualizacji z 21 marca 2013 roku. Reguły gry są identyczne jak w poprzednich odsłonach serii.