Użytkownik:Klepczar/Brudnopis

Ellis.jpg

Ludzie mówią na mnie Ellis. Prowadzę warsztat z kumplami. Gramy też w zespole. Ja gram na basie.

"Folks call me Ellis. I run an auto shop with a couple of my buddies. We're also in a band. I play bass." -Ellis

Zabić tych wszystkich skurczybyków. To są moje oficjalne instrukcje.

"Kill all sons of bitches, that's my official instructions." -Ellis

Ellis jest jednym z czterech grywalnych ocalałych w Left 4 Dead 2. Jest najmłodszy i najbardziej niedojrzały społecznie.

Jest młodym mechanikiem w Savannah. Prezentuje się jako głupkowaty, kochający piwo i posiadające naiwne spojrzenie na świat chłopak.

Jego twarz oparta jest na twarzy Jesy Mckinney’a, a głosu użyczył mu Eric Ladin.

Spis treści

[edytuj] Osobowość

Ellis jest otwarty, przyjazny i wręcz nieprzeciętnie optymistyczny. Jak większość młodych - uważa się za niepowstrzymanego. Bardzo szybko się rozprawa i rozmyśla o rzeczach kompletnie nie mających nic wspólnego z obecną sytuacją. Opowiada naciągane opowieści o swoim przyjacielu Keithcie i o małżeństwie z Zoey oraz planach, by wyruszyć z nią w wielką podróż przez kraj.

[edytuj] Oficjalny opis

Ellis
Ellis oficjalny.png Wiek: 23
Miejsce urodzenia: Savannah, GA

Ellis jest mechanikiem samochodowym w mieście Savannah, gdzie się urodził i wychował. Swój dzień dzieli między pracę w warsztacie, wypady z kumplami i wpadanie na niedzielne obiady do mamy. Nie chce mieszkać nigdzie indziej.

Wtedy pojawiły się zombie i wszystko legło w gruzach. Teraz Ellis szuka nowych zajęć na zapełnienie wolnego czasu. Okazuje się, że apokalipsa jest świetną okazją do wyczyniania szalonych rzeczy, którymi próbuje zaimponować nowym kumplom.

[edytuj] Kontakty z innymi

Ellis Ikonka.png

Ellis wraz ze swoim niepohamowanym optymizmem i wesołym charakterem szybko nawiązuje pozytywne kontakty oraz równie szybko twierdzi, że nowo poznani ludzie są jego przyjaciółmi. Jest też bardzo skory do pomocy. To on najbardziej opłakuje poległych towarzyszy.

Te wszystko sprawia, że Ellis może być postrzegany jako "młodszy brat".

Mimo, że sprawia pozory głupkowatego wcale taki nie jest i wielokrotnie potrafi to udowodnić w walce oraz, najważniejsze, gdy pojawia się samochód Jimmy Gibbs Junior to on pierwszy wie co zrobić.

Coach i Ellic będąc mieszkańcami stanu Georgia dobrze się razem dogadują oraz dobrze znają tutejsze zwyczaje i miejsca, co pomaga ocalałym wydostać się z Savannah. Obaj znają Jimmyego Gibbs Juniora, Whispering Oaks Amusement Park i są fanami Midnight Riders. Jednakże Coach traktuje Ellisa trochę jako swojego niedojrzałego podopiecznego. Być może wynika to z troski o młodego.

Nick wywyższa się nad Ellise i często się z niego naśmiewa, a w szczególności na początku.

[edytuj] Za Kulisami

Znamiona Nicka

W komentarzach do Left 4 Dead 2, developerzy stwierdzili, że początkowo Nick miał być uciekinierem więziennym, który ukradł garnitur lecz ostatecznie wybrano krętacza jako jego zawód. Mimo to Nick ma wciąż wiele wspólnego z przestępczym światem, na przykład z powodu zakazu używania broni. Dla rodowitego Amerykanina możliwe jest to do uzyskania tylko wtedy gdy popełni się groźne przestępstwo bądź inne wykroczenie z udziałem broni.

Potwierdza to zachowanie Nicka w czasie The Swamp, gdy ten mówi że mózgi schodzą z garniturów ale bagienna woda już nie i dodaje "nie pytajcie skąd to wiem".

Co więcej, wspomniane wcześniej wesele na mapie The Riverbank, według Nicka „Przynosi złe wspomnienia” lub to iż wspomina o tym, że mózg schodzi z garnituru łatwiej niż krew, sugeruje że na jakimś weselu miał miejsce bardzo krwawy incydent. Możliwe nawet, że było to wesele Nicka.

Czasem kiedy Nick podniesie Kij bejsbolowy, stwierdzi że ten przynosi mu dobre wspomnienia. Zapytany przez Coach’a czy grał w baseball, Nick odpowie „Bramkarz w klubie nocnym”, co sugeruje że albo był jakiś incydent związany z ochroniarzem (przez co mógł stracić zezwolenie na posiadanie broni), albo że sam był takowym ochroniarzem.

Nick jest jedyną ze wszystkich postacią w serii która od czasu pokazania jej w trailerze, nie została zmieniona

[edytuj] Ciekawostki

  • W trailerze Zombie Survival Guide, Nick widziany jest nosząc broń zarówno w lewej, jak i prawej ręce, co prawdopodobnie oznacza, że Nick jest oburęczny.
  • Nick ma taki sam symbol na pierścieniu, jak Francis na jednym z tatuaży.
  • Kiedy Tank atakuje czwórkę w Dead Center, Nick powie, że jeśli się nie będą wykonywać gwałtownych ruchów Tank zignoruje ich lub „mamy problem” („we have a problem”). Jest to nawiązanie do Parku Jurajskiego.
  • W plikach gry, Nick określany jest jako „gracz”.
  • Czasem w grze wystąpi zabawny błąd. A mianowicie gdy Nick umrze, Coach i Ellis zamilkną i nie będą nic mówić cały czas nawet gdy zostaną zaatakowani przez Huntera, bądź innego specjalnego Zarażonego. Wszystko wróci do normy gdy Nick powróci do życia na nowej mapie, bądź po użyciu defibrylatora.
  • W ankiecie przeprowadzonej przez Valve, odnośnie graczy PC, Nick ex aequo z Ellisem zostali wybrani na ulubioną postać z L4D2 uzyskując po 33% głosów każdy. Natomiast dla konsoli Xbox 360 Nick zajął drugą pozycję za Ellisem.
  • Jeden z cytatów Nicka nawiązuje również do serialu The Simpsons. Czasem kiedy Nick leczy towarzysza mówi: „Niech doktor Nick cię uleczy” („Let Doctor Nick fix you up."). W The Simpsons, Nick to tani lekarz, który posiada niski stan wiedzy medycznej, często nie wiedząc co robi. Inny cytat, potwierdza tezę jakoby Nick miał wcześniej styczność z apteczkami. Gdy na początku gry używa na kimś apteczki może powiedzieć: „Spokojnie robiłem to wcześniej” (“Just relax, I've done this before,").
  • Podobnie jak Bill, Nick ma na swoim ciele ślady pazurów. W tym przypadku są one na klatce piersiowej. Możliwe, że pochodzą od specjalnego Zarażonego.