Wybuchowa beczka

Wybuchowe beczki

Wybuchowa beczka to odmiana konwencjonalnej, metalowej beczki, przeznaczona do przechowywania płynnych materiałów łatwopalnych. Wszystkie beczki zostały wyprodukowane jeszcze przed inwazją Kombinatu na Ziemię. Podobnie jak skrzynki z zaopatrzeniem spotkać je można niemal w każdym zakątku City 17 oraz jego okolic. Najobficiej występują w kanałach i dzielnicach przemysłowych miasta, choć często można było takową napotkać w strefie mieszkalnej.

Spis treści

[edytuj] Ogólnie

Jest to typowa beczka o pojemności około 220 litrów, wykonana najprawdopodobniej z blachy stalowej (wskazuje na to obecność rdzy). Tak jak reszta spotykanych modeli, posiada jeden otwór wlewny, ulokowany u góry.

Wybuchowe beczki pomalowane są na biało-czerwono, na każdej naniesiony jest duży czerwony romb, wewnątrz którego znajduje się ostrzegawczy napis Flammable (ang. materiały łatwopalne) oraz piktogram przypominający płomień, mający stanowić to samo ostrzeżenie.

Nie na darmo beczki są doskonale oznakowane, dzięki czemu można rozpoznać je z daleka. Wypełnia je płynna, wysoce łatwopalna substancja. Choć nie ma co do niej pewności, jest to najprawdopodobniej forma paliwa.

Beczki są niezwykle niebezpieczne. Bardzo łatwo doprowadzić je do wybuchu, dlatego też nie powinno używać się w ich pobliżu otwartego ognia oraz broni palnej. Wystarczą raptem dwa strzały z pistoletu bądź karabinu, by nastąpiło rozszczelnienie i wszystko zaczęło się palić. W takiej sytuacji beczka silnie eksploduje po kilku sekundach, czyniąc ogromne spustoszenie w swoim otoczeniu. Podobna sytuacja zachodzi w przypadku podłożenia pod beczkę ognia.

[edytuj] Zastosowanie

Dzięki swym właściwościom, wybuchowe beczki mogą być wykorzystane jako broń. Doskonale nadają się na pułapki. Tworzą świetne zestawienie z gravity gunem, dla którego stanowią formę zabójczej amunicji, wystrzeliwanej na daleką odległość. Wystrzelona beczka, eksploduje natychmiast po zetknięciu z celem. Podobnie zachowują się mniejsze kanistry z gazem, które pojawiły się dopiero w Half-Life 2: Episode Two.

Wybuchowe beczki były niejednokrotnie wykorzystywane przez siły nadzoru Kombinatu, w celu uśmiercenia głównego bohatera sagi Half-Life- Gordona Freemana. Spuszczano je wtedy podpalone w stronę gracza, oczekując, że dosięgnie go eksplozja.

[edytuj] Ciekawostki

  • Wybuchowe beczki towarzyszą graczowi od pierwszej części Half-Life'a, lecz można nimi "operować" dopiero od Half-Life 2
  • Beczka i butle z gazem, wystrzelone z gravity gun'a zawsze eksplodują po zetknięciu z czymkolwiek, nawet jak zostaną powtórnie złapane, to przy próbie odstawienia na ziemię, nastąpi eksplozja.
  • W humorystycznym komiksie Concerned, Gordon Frohman omyłkowo zamawia 100.000 wybuchowych beczek, które następnie zostają rozlokowane wszędzie, gdzie to tylko jest możliwe.[1] Jest to dowcipna próba wytłumaczenia skąd wzięły się wszystkie beczki w mieście.

[edytuj] Galeria

[edytuj] Przypisy