Charger

Wersja 37.109.56.198 (dyskusja) z dnia 17:43, 10 gru 2012
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Charger
Charger1.png
Punkty życia 600
Zdolności powalenie i rozbijanie grup Ocalonych szarżą
Ataki szarża i przygważdżanie do ziemi

Charger to jeden ze Specjalnych Zarażonych w uniwersum Left 4 Dead. Zostaje wprowadzony w Left 4 Dead 2.

Spis treści

[edytuj] Wygląd

Wzrostem podobny do Tanka, niemal o połowę węższy od niego, Charger sprawia wrażenie, iż jego szczep infekcji doprowadza do niepełnej mutacji organizmu. Postać jest pozbawiona włosów i nosa, prawdopodobnie nie ma też części zębów. Jego czaszka jest z jednej strony wklęsła, co mogło być wynikiem uderzenia głową w wyjątkowo twardą przeszkodę. W prawej górnej części ciała, oraz lewej nodze, podobnie jak u Tanka, ma miejsce gigantyczny przyrost tkanki mięśniowej, a skóra przybiera odcień zgniłozielony. Reszta pozostaje normalna, przyglądając się jednak zdrowej ręce, można odnieść wrażenie, że usycha i jest niedożywiona - bardzo możliwe, że następuje w niej martwica tkanek - Charger w ogóle nie używa tej ręki, wisi ona bezwładnie i waha się w czasie ruchu postaci. Charger nosi jeansowe spodnie na szelkach, z których jedna jest oberwana, oraz but na nieprzerośniętej nodze. Jego szyja oraz klatka piersiowa są umazane strugą krwi, a zmutowane ramię jest poprzecinane krwawymi pęknięciami, prawdopodobnie powstałymi w wyniku tratowania nim wszystkiego w czasie szarży.

[edytuj] Zachowanie

Charger porusza się w pozycji wyprostowanej, lecz kiedy dostrzega Ocalałych, pochyla się, wystawiając przed siebie zmutowane ramię i szarżuje w ich kierunku, taranując po drodze wszystko i wszystkich - przewraca postacie stojące mu na drodze do obranego celu, którym jest zawsze jeden z Ocalałych. Po dotarciu do ofiary, pcha ją kilkanaście metrów, po czym unieruchamia potężną dłonią i przygważdża do ziemi. Chwilę po tym, podnosi Ocalałego i uderza nim o podłoże po raz kolejny - Charger powtarza tę czynność dopóki nie zabije ofiary lub sam nie zginie.

[edytuj] Strategie

Charger poprzez swoje zachowanie doskonale nadaje się do ataku, by wspierać hordę. Może obezwładnić chwilowo wszystkich Ocalałych, ale ostatecznie wykańcza tylko jednego, przez co skupia na sobie uwagę reszty drużyny, która w tym czasie stara się go zabić - jest to doskonała okazja dla zwykłych zombie do ataku, gdyż Charger cechuje się dużą wytrzymałością i czas potrzebny do jego unieszkodliwienia jest dłuższy niż u innych zainfekowanych. Posiada on najsilniejszy atak wręcz zaraz po Tanku, co czyni go bardzo groźnym przeciwnikiem. Szarżując, jest w stanie dogonić zdrowego Ocalałego.

[edytuj] Ciekawostki

  • W jednym z etapów Left 4 Dead 2 można dostrzec postać Chargera powieszoną prawdopodobnie przez innych Ocalałych. Jego ciało zwisa w pozycji przypominającej Lambdę, jednak trudno powiedzieć, czy to przypadek, czy celowy zabieg autorów.
  • Postać Chargera wzbudzała wiele kontrowersji przed premierą L4D2 - jeden z użytkowników oficjalnego forum gry zaproponował dołączenie nowej postaci Specjalnego Zarażonego o roboczej nazwie The Charger. Forumowicz dokładnie opisał wygląd postaci i umiejętności - wyraził także nadzieję, że The Charger pojawi się w darmowym DLC do L4D. The Charger został jednak umieszczony w L4D2, który darmowym nie jest, a więc będzie można na nim zarabiać - tym bardziej, że The Charger był pierwszym prezentowanym nowym Specjalnie Zarażonym, jak twierdzi forumowicz.

[edytuj] Galeria