Dyskusja użytkownika:Elektryk

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Spis treści

Od Zwieracza

 • Nie wiem czy tak wypada tworzyć dyskusje Administratora :), ale to chyba będzie najlepszy sposób komunikacji, a od czegoś trzeba zacząć.

Forum jeszcze nie ma (chyba) :P Mówiłeś, że już mogę pisać początki artykułów, ok, ale może potrzebna jest pomoc, nie wiem, np. przy robieniu różnych szablonów, grafik narzędziowych (nie wiem jak to nazwać fachowo), typy "to jest zalążek" itd? Jeśli wszystko jest tak jak na Wikipedii to mogę trochę pomóc, bo troszeczkę tam siedziałem i mam jakieś 1% rozeznanie (nie śmiać się).

Aha, sprawa nr 2. Dotycząca praw autorskich, nigdy tego nie kumam do końca. Napisałeś w regulaminie, że CC 2.5 Polska, czyli np, screeny z gry, okładki dają radę, czy będziem musieli się ograniczać jak na Wikipedii? (Zwieracz 17.6.2009)

Kategoria: gry

 • Zamieniłem jeszcze nazwy kategorii obu epizodów na pisane z dwukropkiem i dużymi literami (Half-Life 2: Episode Two), ale nie wiem czemu, stara kategoria 'episode one' została, pomimo że ją usunąłem i nic się do niej nie odwołuje (patrz gry) Zwieracz 16:37, 23 cze 2009 (UTC)
 • Rzeczywiście już jest ok. False alarm :) Zwieracz 16:52, 23 cze 2009 (UTC)

Kategorie raz jeszcze

 • Nie podoba mi się ta obecna kategoryzacja. Niewiele tego, a już się gubię. Jest imo mało intuicyjna. Weźmy np, Alyx. Dlaczego ma być tylko w kategorii Rebelianci? Powinna być bezpośrednio w menu Postacie. Tak samo z tymi Grami, było jednak lepiej wcześniej (tzn wcześniej było też tak samo xD). Chodzi mi o to, że w kategorii Gry, powinny być bezpośrednie linki do stron z opisami gier. Bo teraz cała kategoria nie ma sensu, skoro dalej są podkategorie lokacje w HL itd. One są już w odzielnej kategorii "Lokacje".
 • No i jeszcze te Media. Teraz jak się wybierze tą kategorię, to wychodzi cały portal o mediach. Nie mogłaby być też taka duża kategoria "Media", tak jak w przypadku "Gry"? Po jej wybraniu byłyby linki do konkretnych artykułów: HL soundtrack, Meet the Spy. Wiem, że są linki przekierowujące, ale to trochę dziwnie wygląda artykuł o tytule: "media:Meet the Soldier". Nie za bardzo rozumiem, czemu z "media" ma się lepiej szukać. Portal media ma chyba służyć jako łatwy dostęp do samych plików mediów, jak grafiki i muzyka, a artykuły o mediach swoją drogą. To tyle ode mnie :) Zwieracz 13:20, 30 cze 2009 (UTC)
 • Wszystkie problemy zostały rozwiązane na IRCu a podjęte decyzje zostały wprowadzone w życie :} .::Elektryk 14:53, 30 cze 2009 (UTC)

RE:W sprawie szablonów

OMG xD. Dobra, wywal: Kategoria:Szablony/Nawigacja i Szablon:Uniwersalny szablon nawigacyjny, bo już są niepotrzebne.

Button do Grindera

Dajmy w polecanych stronach link do Grinder74.com. Gadałem z Grinderem, on już umieścił nasz przycisk u siebie. Ta strona jest warta polecenia :) Zwieracz 12:01, 14 lip 2009 (UTC)

od dezio

Ok dzienks za przydatne informacje. Mam nadzieje na przyjemne edytowanie i pisanie. pozdrawiam


wielkie dzieki za mysl o userach ;-D teraz pisanie bedzie przyjemnosca ;-]

Przestrzenie nazw

Mógłbyś zmienić nazwy poniższych przestrzeni nazw?

 1. Recenzje dyskusja powinno się nazywać "Dyskusja recenzji"
 2. Newsy dyskusja powinno być "Dyskusja newsa"
 3. Poradniki dyskusja - "dyskusja poradnika"
 4. Media dyskusja - hm... "Dyskusja mediów" ?

Wydaje mi się, że tak będzie poprawniej. Septuater 14:11, 19 lip 2009 (UTC)

Tak się właśnie zastanawiałem, czy będę za to ochrzaniony czy nie :P. Myślę, że należałoby zmienić nazwy kategorii i pousuwać przedrostki typu "Kategoria-" z nazw szablonów. Kategorie takie jak "Szablony/Kategoria" można zmienić na "Szablony nawigacyjne". Będzie wtedy tak jak na każdym większym projekcie wiki (vide Nonsensopedia). Septuater 14:23, 19 lip 2009 (UTC)
Ucieszyłbym się :). Przeniosłem już infoboksy. Zrobię sobie przerwę. Septuater 14:42, 19 lip 2009 (UTC)

Wydaje mi się, że przestrzeń nazw "Newsy" powinna się nazywać "News", a tak cała reszta, w których strony zawierają jeden element (tzn. jeden tekst"). Bo chyba lepiej wygląda "Recenzja:Amergency cóśtam" niż "Recenzje:Emergency cóśtam". Chodzi o to, że słowo nazywające przestrzeń nazw od razu mówi co oglądamy - "oglądasz jeden Poradnik" a nie kilka poradników (przecież na stronie jest jeden) (to zdanie cuchnie nonsensownością, za co przepraszam :P). Jako przykład wyższości takiego nazewnictwa, jak zawsze... Nonsensopedia (dział z poradnikami) >Septuater 18:08, 19 lip 2009 (UTC)

Portal Soundtrack

 • Hej :) Chciałbym zauważyć, że ścieżka dźwiękowa do Portala jest zawarta w The Orange Box Original Soundtrack, tak więc nie widzę sensu dawać jej oddzielnie. A Still Alive dałem z kolei osobno, bo utwór ten zrobił sporą karierę w Internecie i spokojnie można na jego tylko temat zrobić oddzielny artykuł. Tak więc proponowałbym powrót do mojej wersji :) Zwieracz 13:20, 8 sie 2009 (UTC)
  • Soundtrack TOB zawiera tylko muzykę z EP2, Portala i TF2. Soundtrack Half-Life'a 2 to co innego. Septuater 13:26, 8 sie 2009 (UTC)
   • i jeszcze z Ep1. Dlatego oddzielnie są soundtracki tylko z HL, HL2 i HL:OF (który jest w spólny z tym z HL:BS) Zwieracz 13:31, 8 sie 2009 (UTC)
   • Spoko, bo to pogmatwany temat jest, ot co. Ja tylko mówię tak jak jest na Wikipedii. A do Audiosurfa było takie specjalne większe wydanie. Zwieracz 13:39, 8 sie 2009 (UTC)

Tytuły artykułów

Witam, mam kolejny problem. Mianowicie pisząc nowy artykuł napisałem jego złą nazwę. Przykładem jest art o mnie, zamiast napisać Użytkownik:Świrek napisałem Świrek a chciałbym to zmienić.Świrek 22:32, 13 gru 2009 (UTC)

  • Problem rozwiązany :)

Brakujące kategorie

 • Witam. Wydaje mi się, że warto by dodać na stronę główną odnośniki do kategorii Pojazdy (Transport) oraz infobox dla tejże kategorii. Paluch. 00:07, 25 gru 2009 (UTC)
 • Troche musiałem pogłówkować, ale dałem radę. A infoboksa da radę jakoś zmajstrować? Paluch. 15:00, 25 gru 2009 (UTC)

Linki w menu głównym

 • Mam takie pytanie, co to za blog M.Brojanowski? Nie wiem po co link na taką stronę, skoro mogą oglądać ją tylko osoby zaproszone. Pomijam fakt, że ukrywanie samego bloga jest dla mnie dziwne ^^ Zwieracz 21:59, 14 sie 2010 (UTC)
 • Musiałem to posegregować, bo już patrzeć nie mogłem. A Wałęsę to teraz dopiero kojarzę, że u ciebie był. To możesz go sobie zawrócić ;) Zwieracz 23:23, 14 sie 2010 (UTC)

Joł

Nie wiem, który z was jest tu aktywny, a nigdzie nie mogę się doszukać sensownej szukajki użytkowników, która przy okazji by pokazywała datę ostatniego logowania, więc piszę do ciebie, bo z adminów tylko twoja dyskusja mi się otwiera. Reszta nie, bo w nagrodę leci taki błąd: http://zapisz.net/images/174_untitled.png
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, ale nie działa i ja tego nie zrobię, bo nie umiem. Obrazka też nie otworzy, bo to samo. Pangia, 11:48, 30 cze 2014 (CEST)

Wrzucanie plików

Idzie u was wrzucić filmik video? Bo myślałem, żeby zamiast męczyć się ze screenami to po prostu bym nagrał filmiki z L4D i wrzucił do artykułów. Z moim netem to takie video na 15 minut wchodzi z 6 godzin, ale przynajmniej komp dobry do nagrania. No a jak nie wejdzie, to najwyżej linki tylko bym dał.
A, i da się nie wiem, wyłączyć captchę dla zarejestrowanych? Niemiłosiernie wkurza konieczność podwójnego zapisywania zmian. Pangia, 12:45, 17 sie 2014 (CEST)

Aha, czyli i tak trzeba wrzucić na YouTube'a. OK, dzięki za odpowiedź. Pangia, 23:12, 17 sie 2014 (CEST)

NO NIE co on znowu chce

Czemu, jak ustawię na Ostatnich Zmianach limit większy niż 90, to oddaje pustą stronę? Pangia, 21:09, 21 sie 2014 (CEST)

A, ok, powiedzmy, że nieważne – odznaczyłem w preferencjach rozbudowany widok OZ i już poprawnie się pojawia. Pangia, 12:33, 22 sie 2014 (CEST)

Arty o Team Fortress 2

Cześć. Jaki jest sens trzymania tu obecnie artykułów o Team Fortress 2, skoro istnieje znacznie bardziej rozwinięta oficjalna wiki, a większość tych tu obecnych jest na raczej niskim poziomie? PiotrekD 00:11, 18 lut 2015 (CET)

Witaj, sprawa działu TF2 była już omówiona tutaj: http://borealis.net.pl/wiki/News:Zmiany_w_dzia%C5%82ach Jak dla mnie to moglibyśmy pozbyć się tych "resztek" zostawiając tylko stronę o grze. Z drugiej strony jest tego jednak tak niewiele, że niczemu to nie wadzi. Najlepiej byłoby to chyba skleić w jeden duży artykuł który pobieżnie by wszystko przedstawił, dogłębną analizę tematu zostawiając oficjalnej wiki. UtharQ 02:16, 18 lut 2015 (CET)
Tak, to sklejenie to jest dobry pomysł Elektryk 23:06, 4 mar 2015 (CET)