Maczeta

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Maczeta
Machete L4D2.jpg
Typ Broń biała
Kategoria Wręcz
Właściwości
Szybko-
strzelność
0.67 sekund = jedno uderzenie

Maczeta jest bronią do walki wręcz występującą w grze Left 4 Dead 2.

Występuje w kampaniach:


Technika broni białej

Broń biała zastępuje podstawowy pistolet. W przeciwieństwie do innych broni, broni białej nie trzeba przeładowywać i nie zabraknie o niej amunicji (oprócz piły łańcuchowej). Jedynymi wadami jest ograniczony zasięg, a w niektórych także długi czas zamachnięcia bronią. Bronie te mogą zniwelować przyjacielski ogień do minimum, nawet na poziomie trudności Expert (wyjątkiem jest piła łańcuchowa.

Bronie do walki wręcz są bardzo skuteczne. Zabijają wszystkich zarażonych i większość specjalnych zarażonych jednym uderzeniem, nawet na wyższych poziomach trudności. Wyjątkami są Charger (potrzebne dwa uderzenia), Witch (potrzebne są 4 uderzenia) oraz Tank (w zależności od broni potrzeba około 20 uderzeń). Podane wartości nie dotyczą piły łańcuchowej. Ze względu na skutki śmierci niektórych specjalnych zarażonych, nie warto stosować broni białej na Boomera (po śmierci eksploduje, oblewając żółcią wszystko dookoła) i na Spittery (po śmierci pojawia się kałuża kwasu, jednak szybki gracz jest w stanie uciec nie otrzymując żadnych obrażeń).

Broń biała zadaje najwięcej obrażeń uderzeniami w głowę lub tors. Warto mieć to na uwadze w przypadku Chargera. Jest możliwe zabicie go jednym uderzeniem, jednak trzeba uderzyć w odpowiednim momencie.

Maczeta jest bronią sieczną.

Spostrzeżenia

  • Maczeta jest bardzo podobna do kukri, broni białej używanej przez Snajpera w grze Team Fortress 2.
  • Maczeta opiera się na zwykłej maczecie, dużym tasaku zwykle używanym w celach rolniczych np. do ścinana trzciny cukrowej i innej roślinności.
  • Nie jest wyjaśnione dlaczego maczeta występuje w kampanii Parafia. Być może przyniosły ją ze sobą ocaleni z pobliskich lasów.
  • Maczeta, z wyjątkiem piły łańcuchowej jest trzecią najszybszą bronią białą w grze. Jest ona nieznacznie wolniejsza niż Pałka policyjna. Drugą najszybszą bronią jest nóż bojowy, jednak nie jest on zwykle zaliczany, gdyż jest to tylko dodatek.