Miasteczko fabryczne

Wersja 9Mitasubishi7 (dyskusja | edycje) z dnia 09:00, 2 cze 2013
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Rozdział 1
Miasteczko fabryczne
Miasteczko fabryczne L4D2.jpg
Kampania Krwawa ulewa
Gra Left 4 Dead 2
Autor Valve Corporation
Mapa c4m1_milltown_a
Chronologia rozdziałów
Następny Cukrownia

Miasteczko fabryczne jest pierwszym rozdziałem w kampanii Krwawa ulewa w grze Left 4 Dead 2. Rozpoczyna on się na tyłach Burger Tanku, gdzie bohaterowie zostali wysadzeni przez Virgila. Ich zadaniem jest znalezienie benzyny na dalszą drogę, z powodu niedoboru. W restauracji znajdują sporą liczbę zapasów, jednak większość zostawiają na drogę powrotną. Okazuje się, że na stacji benzynowej znajdującej się niedaleko nie ma już benzyny. Znak na energię słoneczną wyświetla informację, że następna stacja benzynowa jest oddalona o dwie mile stąd. Ocaleni postanawiają się tam udać, mijając po drodze osiedle domków jednorodzinnych, w tym plac zabaw i wyprzedaż garażową aż w końcu docierają do safe roomu w budynku ze schodami.

[edytuj] Ciekawostki

  • W Burger Tanku znajdziemy cztery apteczki na blacie i dodatkowo szafkę medyczną, w której znajdują się dwie apteczki. Instrukcja podpowiada nam, aby zostawić kilka przedmiotów na drogę powrotną. Mimo tego nawet po zabraniu wszystkich sześciu apteczek, to w finale mimo wszystko pojawią się dwie apteczki z szafki. Dlatego też na początku kampanii warto wziąć dwie apteczki z szafki, które odnowią się w finale oraz maksymalnie dwie apteczki z blatu. W zależności od AI Directora czasem na niższych poziomach trudności w szafce będzie można znaleźć nawet 3 albo i 4 apteczki.
  • Plac zabaw można spotkać podczas przechodzenia tego poziomu. Mimo tego na jego terenie znajdziemy tylko zwłoki dorosłych zarażonych. Nie wiadomo co stało się z dziećmi, jednak graffiti sugeruje, że zostały one ewakuowane w pierwszej kolejności do Nowego Orleanu, razem z psami. Zabieg ten może być także celowy, gdyż wstawienie zwłok dzieci mogłoby źle wpłynąć na odbiór gry.
  • Na początku rozdziału, po przejściu przez ogrodzenie możemy zauważyć budynek z zablokowanymi deskami drzwiami po obu stronach. W późniejszym etapie kampanii jest to ostatni safe room przed finałem. Nawet w pierwszym rozdziale znajdują się tam bronie poziomu drugiego, apteczki i tabletki przeciwbólowe. Czasami boty przenikają do tego budynku i zabierają bronie i zapasy, albo zabierają broń przez ściany.
  • Na początku kampanii może zostać rozpoczęta rozmowa o torbie z bronią, której Nick zapomniał zabrać. Jest to jedyne wytłumaczenie we wszystkich kampaniach, dlaczego Ocaleni nie mają ze sobą broni poziomu drugiego od początku kampanii.
  • Większość okien w domostwach jest zabita deskami możliwymi do zniszczenia. Sugeruje to że mieszkańcy chcieli się bronić przed zarażonymi. Jednak w niektórych miejscach desek brakuje co oznacza, że zainfekowani przebili się.