Edytujesz „Podziemia”

Uwaga: Nie jesteś zalogowany.

Twój adres IP zostanie zapisany w historii edycji strony.
Edycja może zostać wycofana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.
Aktualna wersja Twój tekst
Linia 13: Linia 13:
  
 
==Szczegółowe streszczenie==
 
==Szczegółowe streszczenie==
Po wydostaniu się z [[Razor Train|rozbitego pociągu]], [[Gordon]] i [[Alyx Vance|Alyx]] przebijają się przez skąpane mrokiem tunele i parkingi samochodowe. Gordon odwiedza pewne pomieszczenie, gdzie znajduje skrzynkę z bezpiecznikami i zabiera uzbrojenie, które miał okazję używać dużo, dużo wcześniej - [[Strzelba (HL2)|strzelbę]] i [[Pistolet 9mm|pistolet]]. Po włączeniu światła wraz z Alyx wędrują dalej, szukając wyjścia na powierzchnię [[City 17|miasta]]. Wchodzą do zniszczonego pociągu, gdzie spotykają nowego przeciwnika - żołnierzy Kombinatu zamienionych w Zombie. Następnie wędrują dalej, aby dotrzeć na podziemny parking opanowany przez [[Antlion]]y. Gordon przy pomocy działka grawitacyjnego zasłania dziury, z których wychodzą te stworzenia wrakami samochodów. Po zasłonięciu dziur wraz z dziewczyną udaje się dalej, by dotrzeć do pomieszczenia z windą. Alyx próbuje ją przywołać, ale zawodzi elektryczność. Gordon idzie przez drogę wskazywaną przez kabel i otwierając drzwi zabezpieczone belą wchodzi do środka, gdzie znajduje skrzynkę z bezpiecznikami. Po przywróceniu prądu winda rusza, a wraz z nią pojawia się sporo przeciwników. Gordonowi i Alyx pod naporem atakujących oponentów udaje się wsiąść do windy i pojechać na górę.
+
Po wydostaniu się z [[Razor Train|rozbitego pociągu]], [[Gordon]] i [[Alyx Vance|Alyx]] przebijają się przez skąpane mrokiem tunele i parkingi samochodowe. Gordon odwiedza pewne pomieszczenie, gdzie znajduje skrzynkę z bezpiecznikami i zabiera uzbrojenie, które miał okazję używać dużo, dużo wcześniej - [[Strzelba SPAS 12 (HL2)|strzelbę]] i [[Pistolet 9mm|pistolet]]. Po włączeniu światła wraz z Alyx wędrują dalej, szukając wyjścia na powierzchnię [[City 17|miasta]]. Wchodzą do zniszczonego pociągu, gdzie spotykają nowego przeciwnika - żołnierzy Kombinatu zamienionych w Zombie. Następnie wędrują dalej, aby dotrzeć na podziemny parking opanowany przez [[Antlion]]y. Gordon przy pomocy działka grawitacyjnego zasłania dziury, z których wychodzą te stworzenia wrakami samochodów. Po zasłonięciu dziur wraz z dziewczyną udaje się dalej, by dotrzeć do pomieszczenia z windą. Alyx próbuje ją przywołać, ale zawodzi elektryczność. Gordon idzie przez drogę wskazywaną przez kabel i otwierając drzwi zabezpieczone belą wchodzi do środka, gdzie znajduje skrzynkę z bezpiecznikami. Po przywróceniu prądu winda rusza, a wraz z nią pojawia się sporo przeciwników. Gordonowi i Alyx pod naporem atakujących oponentów udaje się wsiąść do windy i pojechać na górę.
  
 
==Znaczenie==
 
==Znaczenie==

Wkład do Borealis jest udostępniany na licencji Attribution-ShareAlike 3.0 Unported (CC BY-SA 3.0 (szczegóły w Borealis:Prawa_autorskie). Jeśli nie chcesz, żeby Twój tekst był dowolnie zmieniany przez każdego i rozpowszechniany bez ograniczeń, nie umieszczaj go tutaj.
Zapisując swoją edycję, oświadczasz, że ten tekst jest Twoim dziełem lub pochodzi z materiałów dostępnych na warunkach domeny publicznej lub kompatybilnych. PROSZĘ NIE WPROWADZAĆ MATERIAŁÓW CHRONIONYCH PRAWEM AUTORSKIM BEZ POZWOLENIA WŁAŚCICIELA!

Anuluj | Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)