Colt 1911

Colt 1911 w Day of Defeat: Source
Ikona broni

Colt 1911[1] – pistolet występujący w Day of Defeat i Day of Defeat: Source.

W obu grach jest on używany wyłącznie przez Amerykanów. W Day of Defeat używają go wszyscy żołnierze tego państwa, w Day of Defeat: Source – tylko Szturmowcy, Snajperzy i Operatorzy KM. Niemieckim odpowiednikiem Colta jest P38, a brytyjskim – Webley Mk IV.

W obu grach ów pistolet posiada 7 naboi w magazynku. Każdy żołnierz posiada 3 magazynki – 1 załadowany w broni i 2 w zapasie.

W całej serii pistolet ten jest bardzo niecelny, pociski trafiają obok celownika nawet na krótkich dystansach, przez co nie nadaje się na średnie i długie dystanse. Jego zaletą jest natomiast wysoka szybkostrzelność: potrafi on strzelać pociskami z dowolną prędkością, z jaką gracz wciska klawisz strzału (domyślnie jest nim lewy przycisk myszy). Umożliwia to nawet strzelanie szybsze niż w przypadku występujących w grze pistoletów maszynowych. Ponadto posiada on niski odrzut. Cechy te czynią z owego Colta broń całkiem przydatną na krótkich dystansach (choć nie tak przydatną jak pistolety maszynowe ze względu na mały magazynek).

[edytuj] Przypisy

  1. Nazwa tej broni nie pojawia się nigdzie w grze, jednak pojawia się na stronie internetowej prezentującej statystyki gracza.