News:Half-Life 3 na horyzoncie?

Gameinformer whats ahead 2011.png
Lambda logo.png

Opublikowano: 2 stycznia 2011 r.» autor: Elektryk

Game Informer to jedno z najbardziej znanych czasopism o grach komputerowych. Jak co roku na stronach swojego portalu internetowego starają się przewidzieć co nas czeka w świecie gier komputerowych w przeciągu najbliższych 365 dni. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie informacja o ujawnieniu Half-Life 3.

Dzisiaj tj. 2 stycznia 2011r. Game Informer wystartował z serią artykułów “Co nas czeka: Przewidywania Game Informera na rok 2011”. Artykuły poruszają wiele typowych spraw jak: przewidywania planów Microsoftu, Nintendo, inne zwariowane domysły z branży i tym podobne. Niektóre z nich brzmią niedorzecznie, choć nie jest to typowa zgadywanka. To co najbardziej przykuwa naszą uwagę to poniższa informacja:


Half-Life 3 ujawniony
I wygląda świetnie. Niespodzianka.


Mogłoby się zdawać, że ta informacja nie musi być koniecznie prawdą ale jest kilka faktów które przemawiają za tym, że GI miało HL3 w swoich rękach. Wystarczy jedynie pomyśleć o relacjach jakie panują pomiędzy redakcją Game Informera a Valve. Tylko to czasopismo miało bowiem dostęp do pierwszych informacji i screenshotów z Portala 2 a w kwietniu prowadziło nawet osobny dział, w którym regularnie umieszczało nowe wiadomości o tej grze. Ponadto to oni jako pierwsi zapowiedzieli wydanie Dota 2, oraz wcześniej przeprowadzili mnóstwo wywiadów z pracownikami Valve.

Na dodatek to Game Informer na początku 2010r poinformował, że w ciągu najbliższego roku nie wyjdzie, żadna nowa część Half-Life'a (co się sprawdziło) i ponadto w swoim czasopiśmie dali do zrozumienia, że kolejną częścią może być Half-Life 3. Gdyby tego było mało redaktor naczelny omawianego czasopisma o grach komputerowych, Andrew Reiner stwierdził, że temat “Half-Life'a 3″ był często podejrzewany, jako główny motyw na okładkę tegorocznego lutowego wydania Game Informera (trzeba zauważyć, że aktualnie jest już pewne, że temat przewodni będzie zupełnie inny, lecz wciąż samo wydarzenie budzi podejrzenia).

Te wszystkie argumenty wskazują na to, że być może trzecią zapowiedzianą przez Gabe'a Newella niespodzianką będzie premiera trzeciej części HL.


Omawiany artykuł znajduje się tu:
What's Ahead? Game Informer's 2011 Predictions