News:Portal 2 już dostępny dla wszystkich

Portalwmacpft jpg jpgcopy.jpg
Aperture.png

Opublikowano: 21 kwietnia 2011 r.

Portal 2 już dostępny dla wszystkich

Dzisiaj w Europie i Australii miała miejsce premiera najnowszej gry Valve Software - Portal 2. Polska musi poczekać jeszcze jeden dzień do 22 kwietnia. Reszta Świata oraz osoby, które kupiły grę przez platformę Steam, mogły w nią grać już dwa dni wcześniej, bo 19 kwietnia. Portal 2 to sequel eksperymentalnego tytułu z 2007 roku, który nieoczekiwanie stał się wielkim hitem i zdobył wiele nagród i wyróżnień. Gra z powrotem przenosi nas do kompleksu firmy Aperture Science, gdzie będą odbywać się testy z użyciem najnowszych technologii. Oprócz dobrze znanych portali, w sequelu znalazły się też całkiem nowe rzeczy, jak np, żele o różnych właściwościach.

Gracze mają do wyboru dwa tryby gry: dla jednego i dwóch graczy w kooperacji. Każdy przedstawia inną historię i mógłby stanowić odrębną grę. W trybie singleplayer znów pokierujemy losami Chell, natomiast w co-opie głównymi bohaterami jest para robotów Atlas i P-body. Portal 2 jest dostępny zarówno na PC, Mac oraz konsole Playstation 3 i Xbox 360. Gracze z trzech pierwszych platformach mogą grać ze sobą przez Internet w trybie co-op. Dodatkowo wersja zakupiona na konsolę PS3 ma takie samo wsparcie techniczne ze strony Steam co wersja PC i może być również za darmo aktywowana na komputerze.

ChellandGlados.jpg

W drodze jest już pierwsze DLC do Portal 2 zawierające między innymi serię nowych testów/wyzwań. Darmowe dla PC, Mac i PS3, dla konsoli Microsoftu zapewne płatne.

Premiera gry została poprzedzona rozbudowanym ARG, które zaczęło się 1 kwietnia i zaangażowało kilkanaście niezależnych gier z promocyjnego zestawu o nazwie "Potato Sack", do którego należały między innymi: Killing Floor, Audiosurf czy The Ball. W każdej grze po poprawnym wykonaniu określonego zadania zdobywało się ziemniaka. Gracze musieli zdobyć wspólnie określoną ich ilość we wszystkich grach z zestawu, aby w ten sposób dostarczyć energię potrzebną dla restartu GLaDOS i przez to przyspieszyć premierę Portal 2. Akcja spowodowała przyspieszenie premiery gry o 8 godzin.

thinkwithportals.com - Oficjalna strona gry

Pozostałe newsy