Strzelba Annabelle

Strzelba Annabelle
Annabelle.jpg
Przynależność Ruch Oporu
Typ palna
Używane przez Ojciec Grigori
Właściwości
Obrażenia 40
Szybkostrzelność bardzo mała
Odrzut zerowy
Rozrzut zerowy
Prędkość pocisku 400-500 stóp na sekundę
Magazynek 2
Noszona amunicja 12
Komenda weapon_annabelle
Odpowiedniki Winchester Model 1894

Annabelle – strzelba używana przez ojca Grigoriego w rozdziale gry Half-Life 2 pt. „Nie chodzimy już do Ravenholm...”. Jej nazwa nie pojawia się podczas rozgrywki ani razu i została zaczerpnięta z jej nazwy kodowej.

Annabelle jest wzorowana na jednej z najpopularniejszych broni myśliwskich, Winchesterze Model 1894. Jest skróconą strzelbą dwulufową o małym rozrzucie.

Jedynym użytkownikiem tej broni jest ojciec Grigori i podczas zwykłej rozgrywki nie jest ona dostępna dla gracza. W rękach duchownego jest to wyjątkowo celna i bardzo silna broń, acz posiada dość spory odrzut i jej przeładowanie trwa dość długo, jednak Grigori zazwyczaj strzela z dachów i okien, do których zombie nie mają dostępu, więc nie jest to duży minus.

[edytuj] Używanie przez gracza

Gracz może zdobyć tę broń poprzez wpisanie polecenia give weapon_annabelle w konsolę. Uzyskana strzelba będzie używała ikony w HUD-zie i modelu zwykłej strzelby i zostanie umieszczona w trzecim slocie ekwipunku, na drugim miejscu, co uniemożliwi wybranie karabinu pulsacyjnego. Annabelle używa amunicji .357 (prawdopodobnie ze względu na charakterystykę najbardziej zbliżoną do pocisków kulowych, z jakich strzelba mogłaby korzystać), której używa również rewolwer, obie bronie zadają też takie same obrażenia. Mieści 2 naboje w magazynku, jednak przeładowanie jej trwa bardzo krótko. Jej wadą jest niska szybkostrzelność.

[edytuj] Galeria