Borealis:Informacje prawne

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Regulamin.png

Prawa autorskie

Treść encyklopedeii Borealis jest udostępniana w oparciu o licencję Creative Commons-Attribution-Share Alike License 3.0. Udziela się zezwolenia do kopiowania, rozpowszechniania i/lub tworzenia treści zależnych od artykułów serwsu Borealis zgodnie z zasadami Creative Commons-Attribution-Share Alike License 3.0 lub dowolnej późniejszej opublikowanej przez organizację Creative Commons.

Najprościej mówiąc, można kopiować, rozpowszechniać i modyfikować treści zawarte na Borealie, pamiętając jednak, aby spełnić warunki podane niżej.

Obowiązki i prawa Borealisopedystów

Jeśli tworzysz lub edytujesz artykuły w serwisie Borealis, wszystko, co wpisujesz do artykułów, jest objęte licencją CC-BY-SA-3.0. Żeby tekst mógł legalnie znaleźć się na w serwisie Borealis, musi:

  • mieć prawa autorskie do wpisanego tekstu (sam/a go stworzyłeś/aś)
  • tekst pochodzi ze źródła, które zezwala na objęcie treści tekstu licencją CC-BY-SA-3.0. Może znajdować się on na licencji „public domain”, CC-BY w wersji dowolnej lub CC-BY-SA w wersji 3.0 lub nowszej.

Nie zamieszczaj treści, które mogą naruszać prawa autorskie. Może to w konsekwencji spowodować kłopoty prawne. W przypadku wszelkich wątpliwości co do statusu prawnego, nie zamieszczaj pracy.

Informacja nie jest objęta prawem autorskim, dlatego jest zupełnie dozwolone wykorzystanie informacji zawartej w jakimś źródle (np. innej encyklopedii), przetworzenie jej w sposób twórczy i zamieszczenie w serwisie Borealis.

Prawa i obowiązki czytelników encyklopedii Borealis

Jeśli użytkownik Borealisa chce wykorzystać materiały w niej zawarte, może to zrobić zgodnie z CC-BY-SA, czyli :

  • dzieła, w których są wykorzystane muszą same być objęte licencją CC-BY-SA-3.0 lub nowszą;
  • należy zaznaczyć informację o pochodzeniu pobranego materiału z encyklopedii Borealis;
  • należy umożliwić dostęp do „wolnej” treści pobranego materiału, czyli tekstu źródłowego.
  • należy wyjaśnić innym warunki licencji, na jakiej rozpowszechniany jest utwór.

Co zrobić, jeśli znajdziesz przypadek naruszenia praw autorskich

Najlepiej odpowiednio oznaczyć tę stronę, ewentualnie podając szczegóły na stronie dyskusji danego artykułu.

W przypadkach osób nagminnie naruszających prawa autorskie, po stosownym ostrzeżeniu, możliwość edytowania artykułów serwisie Borealis przez tę osobę może zostać zablokowana.