Portal:Inne

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Valve Software

Valve Corporation - amerykańska firma zajmująca się produkcją gier komputerowych i dystrybucją elektroniczną, z siedzibą w Belleuve w stanie Waszyngton. Firma została założona w 1996 w Kirkland przez Gabe'a Newella i Mike'a Harringtona, w 2003 roku przeniosła się do do swojej obecnej siedziby. Po wielkim sukcesie swojej pierwszej produkcji - Half-Life'a - wprowadzili na rynek jej kontynuacje. czytaj dalej»

Punkty kontrolne

CP.jpg

Rozgrywka na mapach typu Punkty kontrolne (ang. Control Point) opiera się na przechwytywaniu i/lub obronie od dwóch do pięciu punktów kontrolnych. Są to okrągłe, metalowe platformy z kolorowym światłem po środku (ma ono barwę drużyny, która go aktualnie posiada; neutralne punkty świecą na biało). Aby przechwycić punkt, należy na nim stanąć i utrzymać się na tej pozycji aż do zmiany koloru punktu...

Czytaj dalej


Grafika na medal: HDR w Source

Hl2hdr.jpg

Source - zmodyfikowany silnik GoldSrc wydany wraz z Half-Life 2 16 listopada 2004. Od tamtego czasu, na nim powstają wszystkie gry Valve Software. Przez te lata cały czas jest ulepszany. 27 października 2005 zaprezentowano HDR, w Half-Life 2: Episode One dodano Phong Shading i Color Correction, a premiera Half-Life 2: Episode Two wprowadziła dynamiczne oświetlenie i efekty cząsteczkowe.

Czytaj dalej

Głosuj