Portal:Left 4 Dead

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Left 4 Dead

Left 4 Dead to oparty na kooperacji first-person shooter typu survival horror, stworzony przez Valve na silniku Source i wydany w 2008 roku. Akcja rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie - ludzi zarażonych niezidentyfikowaną chorobą. W grze można kierować jednym z czterech Ocalonych, którzy połączyli się w grupę i próbują przeżyć. czytaj dalej»

Cywilna Agencja do spraw Kryzysowych

CEDA logo.jpg

Fikcyjna organizacja rządowa Stanów Zjednoczonych ze świata Left 4 Dead. Uratowała miliony Amerykanów od przerażających konsekwencji katastrof naturalnych i spowodowanych przez człowieka. Została zaangażowana do walki z epidemią zielonej grypy. Stworzyła reklamy ostrzegające cywili o niebezpieczeństwie, starała się ewakuować mieszkańców z terenów objętych zarazą, a także badała wirus. Kiedy agencja zdała sobie sprawę jak niszczycielska była zaraza, jej agenci odizolowali się od cywili używając skafandrów ochronnych.

Czytaj dalej


Grafika na medal: Smoker na dachu

L4d-zombie.jpg

Smoker (ang. palacz) - specjalny Zarażony spotykany w Left 4 Dead i Left 4 Dead 2, wyróżniający się bardzo długim, kilkudziesięciometrowym językiem przypominającym bat. Może zostać błyskawicznie wystrzelony z ust właściciela, owinąć się wokół Ocalonego i przyciągnąć do Smokera, który zabiera się za mordowanie.

Czytaj dalej

Głosuj