Portal:Half-Life

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Half-Life

Half-Life to seria gier typu first-person shooter tworzona przez Valve Corporation od roku 1998. Jej najważniejsze elementy to pierwsza część - Half-Life wydany w 1998 roku, jego kontynuacja - Half-Life 2 z 2004 i dodatki do niej (Episode One, Episode Two oraz niewydany jeszcze Episode Three). W 2020 roku (dokładniej marzec 23.) do uniwersum dołączyła gra na VR - Half Life: Alyx. Do serii zalicza się również grę Portal, rozgrywającą się w tym samym uniwersum. czytaj dalej»

Łom

Bez lomu nie wychodz z domu.png

Najbardziej charakterystyczna broń serii Half-Life. Gordon po raz pierwszy zdobył ją podczas ucieczki z Sektora C kompleksu Black Mesa. Jest powszechnie używana głównie na początku gry, gdyż w dosyć krótkim czasie gracze przechodzą na bardziej efektywną broń palną. Mimo to, łom znajduje praktyczne zastosowanie przez całą resztę rozgrywki, w niszczeniu skrzyń z zapasami, przeróżnych barier takich jak kratka wentylacji albo rozbijanie okien, jak i w zabijaniu niegroźnych przeciwników, np. zombie i headcrabów.

Czytaj dalej


Grafika na medal: Żołnierze Kombinatu

Powstanie43.jpg

Overwatch Soldier to trzon piechoty wojskowej sił Kombinatu stacjonującej na Ziemi, zaś Overwatch Elite to grupa wyselekcjonowanych, najlepiej wyszkolonych i wszechstronnych żołnierzy, którzy wykazali się w walce i wiedzą jak radzić sobie z każdym rodzajem przeciwnika.

Czytaj dalej

Głosuj