Griggs

Ostrzeżenie

Ta strona może zawierać szczegóły fabuły. Jeśli nie chcesz jej znać, nie czytaj tego artykułu!

Griggs
Griggs.jpg
Okres życia Powstanie
Przynależność Rebelianci
Pozycja medyk
Wygląd i zdolności
Pochodzenie Ziemia
Rasa człowiek, biały, mężczyzna
Kolor oczu brązowe
Kolor włosów brązowe
Obsługa bronie:

urządzenia:

Informacje techniczne
Dubbing John Patric Lowrie
Model/ka Sandro Consi
Projektant Marc Laidlaw
Byt npc_citizen (male 06, group 03m)

Ok, Freeman, bądź adekwatny!

Griggs

Griggs, nazywany również Griggsy, to medyk należący do Ruchu Oporu, który pojawia się w rozdziale Ów Żywot Vortalny w Half-Life 2: Episode Two.

Spis treści

[edytuj] Ogólne

Razem ze swoim przyjacielem, Sheckley'em, stacjonuje on w Kopalni Zwycięstwa gdzieś na Peryferiach. Są oni ostatnimi rebeliantami pozostałymi na stanowisku po tym, jak kopalnie zostały opanowane przez zombie i antliony, a większość ich kompanów uciekła bądź zginęła. Podczas gdy Sheckley utrzymuje pełnię powagi, Griggs ma bardziej spontaniczne, emocjonalne podejście do sytuacji. Razem tworzą oni ciekawy duet.

[edytuj] Rola

Gdy Gordon i Vortigaunt przyprowadzają ranną Alyx do Kopalni Zwycięstwa, Sheckley i Griggs biorą ich początkowo za Antliony. Potem pomagają graczowi ochronić dziewczynę przed falami Antlionów, aż na miejsce dociera reszta Vortigauntów, później zostają oni z obcymi przy Alyx. Ich losy po opuszczeniu kopalni są nieznane, jednak prawdopodobnie przeżyli.
Poza pomocą w walce z rojami wrogów, obaj rebelianci służą jako motyw humorystyczny, co chwilę rzucając zabawnymi komentarzami. Griggs jest często słyszany, jak żartuje z obecnej sytuacji, innym razem wpadając w panikę. Griggs, który jest medykiem, może również zapewnić graczowi pierwszą pomoc podczas obrony kopalni.

[edytuj] Za kulisami

Początkowo Griggs i Sheckley mieli zginąć niedługo po objaśnieniu działania detektorów, jednak twórcy uznali, iż wtedy walka byłaby za trudna i postanowili pozostawić obu rebeliantów, jednocześnie dodając przyjemny motyw humorystyczny.

[edytuj] Ciekawostki

  • Griggs jest jedynym medykiem, który może rzucać apteczkami w kierunku gracza, zamiast do niego podchodzić;
  • Gdy Gordon i Alyx opuszczają Kopalnię Zwycięstwa, Griggs woła: "OK, Freeman, bądź adekwatny!" zapytany przez przyjaciela, co to znaczy, odpowiada: "Nie wiem. Coś, co mogłyby powiedzieć Vortigaunty.";
  • Głosu podkłada mu John Patric Lowrie, aktor użyczający głosu również Snajperowi w Team Fortress 2