News:Strona główna

Portal aktualności encyklopedii Borealis

najświeższe informacje z świata gier Valve Software

Konkurs pisania o CS'ie zakończony

Lokalnaofensywawiosenna-baner.png

Do wszystkich jednostek!

Wszystkie cele, jakie wam postawiliśmy zostały wypełnione, zaś nasza baza odnotowała największy przyrost artykułów i grafik w dziejach. Wszyscy uczestnicy zdobyli łącznie 432 292 punktów i dodali około 90 artykułów na temat Counter-Strike'a, a to sprawiło, że ten dział ma już naprawdę duży. W międzyczasie działo się tyle, że została przekroczona granica 600 artykułów i zbliżamy się już do siedemsetnego. A to wszystko w ciągu dziesięciu dni.

Jesteśmy z was dumni!

Pozostałe newsy

Szczegóły

Opublikowano: 14 kwietnia 2012r.


Forum Borealis!

Zaproszenienaforum.png

W ramach procesu uspołeczniania naszego projektu niedawno uruchomione zostało forum dyskusyjne związane z Encyklopedią, aktualnościami ze świata Valve, "firmowym" podcastem i borealisowym serwerem CS:S. A, właśnie - wiedzcie, że działa już oficjalny, encyklopedyczny, serwer Free-For-All, na którym będziecie mogli rozmówić się na temat swoich artykułów za pomocą Kałasznikowów. Kiedy się zaludni, zaczniemy promować polskie mapy.

Pierwsze posty na forum już się pojawiły, mamy pełną strukturę tematów i kategorii. Teraz wasza kolej - aby zawiązać te rozbudowane dyskusje i wymienić zdania na tematy wszelakie. Dzięki nim, admini będą wiedzieli co poprawić w projekcie i wszystkim będzie się żyło lepiej. Forum uznajemy za otwarte!

Pozostałe newsy

Opublikowano: 17 grudnia 2011r.


Crabcast - Odcinek 4!

Crabcast4.jpg

Czwarty odcinek naszego podcastu właśnie miał swoją premierę. Tym samym dostajecie w ręce najbardziej ekstremalnie nagrywany materiał, jaki kiedykolwiek powstał. Naprawdę. Wystarczy posłuchać - bitrate jest najlepszym dowodem, że nie było to nagrywane w studiu. Ponadto, jeśli będziecie uważać, to usłyszycie, że jeden z redaktorów niepokojąco pluje do mikrofonu, ponieważ podczas mongolskiego ostrzału artyleryjskiego na zbocze Mount Everestu oberwał w płuco pełnopłaszczowym pociskiem 5,64 mm i obficie krwawi. Admini Borealis aż tak się dla was poświęcają. Jeżeli chcecie poznać resztę historii - przeczytajcie opis na stronie odcinka. A później oczywiście posłuchajcie naszego materiału.

Opublikowano: 25 października 2011r.


Pół tysiąca artykułów!

500artów.png

500 artykułów. Pół tysiąca. Magiczna bariera. Właśnie ją przekroczyliśmy!

Droga do tego niewątpliwego triumfu była długa i kręta. I możecie o niej przeczytać chociażby tutaj. Teraz skupmy się na tej chwili. Z waszą nieustającą pomocą, Borealis rosła w siłę, przekraczając kolejne bariery i udowadniając, że polska społeczność fanów Valve ma w sobie SIŁĘ...

Czytaj dalej

Pozostałe newsy

Opublikowano: 10 sierpnia 2011r.

Nowy Crabcast: Epizod 1

Crabcast2Ep1.png

Po długiej przerwie został opublikowany drugi odcinek polskiego podcastu o grach Valve - Crabcastu. Z powodu dużej ilości materiału, ten odcinek został podzielony na dwa epizody. Pierwszy jest w całości poświęcony najnowszej grze Valve - Portalowi 2. Drugi będzie dotyczył całej reszty i zostanie udostępniony za tydzień.
Uwaga! W tym odcinku uczestniczą wszyscy trzej admini Encyklopedii!

Opublikowano: 8 sierpnia 2011r.

KONKURS!

WIWWAS logo czarne duze.png

Aperture Science przedstawia nowy projekt mający na celu wzbogacenie bazy danych dotyczącej akcji Portal i Portal 2. Przewidziane nagrody obejmują 150 GB transferu z serwisów uploadowych, a także wieczną chwałę i miejsce w zmiennej [obiekt kochający naukę tutaj]. Czas trwania Inicjatywy przewidziano na 8-21 sierpnia 2011.

Czytaj dalej

Opublikowano: 4 sierpnia 2011r.


Już 2 lata jesteśmy razem

Dwalatarazem.png

Dokładnie dwa lata temu ogłoszono start projektu Encyklopedii Borealis. Stało się to na pewnym słynnym polskim forum, gdzie powstał specjalny temat o tym. Z początku mówiono, że to nie ma sensu i będzie to kopanie się z koniem (chodziło tu oczywiście o angielską Combine Overwiki). Ale po tym jak napisano ponad 450 artykułów oraz po wgraniu ponad 2500 grafik nikt chyba nie ma wątpliwości, że pomysł był dobry. W rozwinięciu newsa - podsumowanie całej działalności.

Czytaj dalej

Opublikowano: 10 lipca 2011r.


Przemowa na G4LD. 3 miliony Portali 2

Portal2 3mln.png

Gabe Newell ujawnił, że Portal 2 sprzedał się w 3 milionach egzemplarzy.

Informacja ta padła z ust współzałożyciela i prezesa Valve podczas jego przemówienia w czasie "Games for Learning Day" na ósmym, corocznym festiwalu "Games for Change" organizowanym przez Games for Learning Institute. Stan sprzedaży Portala 2 był tylko jedną z ciekawych informacji, które Gabe ujawnił odpowiadając na pytania zgromadzonych. Przemowa opiewała m.in. edukacyjne aspekty tworzenia gier. I datę premiery Episode Three.

Czytaj dalej


Zmiany w działach

Tf2 pozegnanie.jpg

Z dniem dzisiejszym (tj. 7 maja 2011 roku), portal Team Fortress przestaje istnieć. Zastępuje go Counter-Strike.
Doprowadziło do tego wiele czynników. Właściwie to jeden i jego następstwa. Mianowicie od czasu naszego wielkiego poszerzenia tematyki, o działy o TF-ie, L4D i Innych, niepostrzeżenie (dla nas) rozrosła się oficjalna wiki Team Fortress 2 w języku polskim. Nie chodzi tu o przewagę kilkudziesięciu artykułów. Została tam przetłumaczona większość tego, co było po angielsku, a więc prawdziwy ogrom treści. Nasi admini stwierdzili, że rywalizować z tym projektem to jak próbować zrobić drugą Wikipedię, więc pozostała nam kapitulacja. Nam też jest smutno.

Czytaj dalej

Opublikowano: 23 czerwca 2011r.
Opublikowano: 7 maja 2011r.


Premiera Portal 2

Portal borealis P2-premiera.jpg

Dzisiaj w Europie i Australii miała miejsce premiera najnowszej gry Valve Software - Portal 2. Reszta Świata oraz osoby, które kupiły grę przez platformę Steam, mogły w nią grać już dwa dni wcześniej, bo 19 kwietnia. Portal 2 to sequel eksperymentalnego tytułu z 2007 roku, który nieoczekiwanie stał się wielkim hitem i zdobył wiele nagród i wyróżnień. Gra z powrotem przenosi nas do kompleksu firmy Aperture Science, gdzie będą odbywać się testy z użyciem najnowszych technologii. Oprócz dobrze znanych portali, w sequelu znalazły się też całkiem nowe rzeczy, jak np, żele o różnych właściwościach.

Czytaj dalej

Pozostałe newsy

Opublikowano: 21 kwietnia 2011r.


400 artykułów, idzie nam coraz lepiej

400articles.png

Przekroczyliśmy barierę 400 artykułów.

Całej społeczności Encyklopedii Borealis należy się podziękowanie za pracę włożoną w zwiększanie liczby artykułów. 400 wpis dotyczył SG 552 Commando czyli broni z serii gier Counter-Strike, a szczęśliwcem który go napisał był TaVoR, który zresztą mocno wsławił się i wcześniej.

Czytaj dalej

Pozostałe newsy

Opublikowano: 27 marca 2011r.Pierwszy odcinek Crabcastu

Crabcast baner.png

Pierwszy polski podcast poświęcony grom Valve, Crabcast, właśnie wystartował.

Pierwszy odcinek, zapowiedziany kilkanaście dni wcześniej, pojawił się w Internecie 18 marca. W audycji opiewającej nowe informacje o Portalu 2, nowe aktualizacje do TF2 i L4D, a także tematykę Epizodu Trzeciego, Steama i modów udział wzięli Elektryk, Pierog, Tracha i Zwieracz.

Czytaj dalej

Opublikowano: 19 marca 2011r.


Całkiem nowa Chell

NowaChell baner.jpg

Twórcy ujawnili nowy wizerunek głównej bohaterki trybu jednoosobowego Portala 2, Chell.

Niedawno pojawiły się pierwsze grafiki przedstawiające nowy wygląd Chell. Jedną z nich można zobaczyć w postaci banera działu Press na oficjalnej stronie Portala 2. Druga, pokazująca znacznie więcej, znalazła się na okładce lutowego wydania francuskiego pisma o grach Canard PC. Można na nim zobaczyć Chell prawie w całej okazałości i dostrzec, czym się różni.

Czytaj dalej

Opublikowano: 12 lutego 2011r.


IGN ujawnia pierwsze 30 min gry Portal 2

30minutportal2.jpg

Serwis internetowy IGN w opublikowanym 14 stycznia 2011 r. artykule zatytułowanym "Jumping into Portal 2", ujawnia przebieg pierwszych 30 minut rozgrywki jaka czeka nas w Portal 2.

W artykule dowiadujemy się między innymi, że na początku gry będziemy świadkami tego jak Chell (główna bohaterka gry) zostaje wprowadzona w sen zaraz po wydarzeniach z pierwszego Portala, a następnie budzi się już setki lat później w zupełnie nowych realiach Portal 2.

Czytaj dalej

Opublikowano: 15 stycznia 2011r.


Half-Life 3 na horyzoncie?

HL3revealed.png

Game Informer to jedno z najbardziej znanych czasopism o grach komputerowych. Jak co roku na stronach swojego portalu internetowego starają się przewidzieć co nas czeka w świecie gier komputerowych w przeciągu najbliższych 365 dni. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie informacja o ujawnieniu Half-Life 3.

Czytaj dalej

Opublikowano: 2 stycznia 2011r.


300 artykułów - kolejna granica przekroczona

300artykulow.png

Encyklopedia Borealis dotarła do kolejnego kamienia milowego! 5 listopada 2010 roku o godzinie 21:26 został utworzony trzysetny artykuł w naszym serwisie. Od strony statystycznej, utworzenie ostatniej setki artykułów zajęło nam niecałe pół roku, czyli prawie dwa razy mniej czasu, niż od osiągnięcia granicy stu artykułów do powstania dwusetnego. Krótko mówiąc - jest więcej, lepiej i szybciej.

Czytaj dalej

Opublikowano: 07 listopada 2010r.


The Sacrifice – nowe DLC dla L4D1 i L4D2

The Sacrifice DLC banner.jpg

5 października 2010 roku, zostało wydane DLC "The Sacrifice", dostępne dla Left 4 Dead oraz Left 4 Dead 2. Aktualizacja zawiera nową kampanię "The Sacrifice" (prequel kampanii "The Passing") wraz z 5 nowymi osiągnięciami i mutacjami. Podczas finału jedna osoba będzie musiała poświęcić swoje życie dla dobra reszty drużyny. W wersji dla Left 4 Dead 2, gracze dostaną dodatkowo kampanię "No Mercy" ("Bez litości") z pierwszej części gry. Równocześnie Valve wydało Left 4 Dead 2 na komputery Mac.

Czytaj dalej

Opublikowano: 06 października 2010r.