Jonathan Coulton

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Jonathan Coulton
Jonathan+Coulton+LAB2.jpg
Imię i nazwisko Jonathan Coulton
Data urodzenia 1 Grudnia 1970
Pochodzenie Brooklyn, Nowy York
Stanowisko kompozytor
Praca przy grach Portal,Portal 2

Jonathan Coulton (ur. 01 grudnia 1970) to amerykański piosenkarz i autor tekstów, który wykorzystuje Internet do dystrybucji muzyki.

[edytuj] Biografia

W 2005 roku zrezygnował z pracy jako programista i rozpoczął projekt "Thing Week", i wydawał piosenkę w każdy piątek przez cały rok. Projekt ten był ogromnym sukcesem, a Coulton został uznany "Internetową super-gwiazdą". Obecnie zarabia na życie jako muzyk.

Zasłynął ze swojej muzyki zawierającej motywy kultury geek, tak bardzo że został zatrudniony do napisania piosenek przez Valve , z których pierwszą jest Still Alive śpiewana przez Ellen McLain. W The Orange Box Original Soundtrack, pojawia się ta piosenka śpiewana przez twórcę. Jeden z jego wcześniejszych utworów, "Re: Brains", został dodany do szafy grającej w Left 4 Dead 2. Ta piosenka ma formę notatki wysłanej przez przedstawiciela hordy zombie do swojego starego współpracownika uwięzionego w centrum handlowym na czas nieokreślony.

Coulton postanowił jeszcze raz napisać piosenkę dla Valve o ile ta znajdzie się w napisach końcowych Portal 2, jest to piosenka "Want You Gone"

[edytuj] Linki Zewnętrzne

[edytuj] Galeria