Chet Faliszek

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Chet Faliszek
Chet-Faliszek.jpg
Imię i nazwisko Chet Faliszek
Data urodzenia 1965
Stanowisko scenarzysta
Praca przy grach Half-Life 2: Episode One, Half-Life 2: Episode Two, Portal, Portal 2, Left 4 Dead, Left 4 Dead 2

Chet Faliszek to jeden ze scenarzystów pracujących dla Valve Software. Jest odpowiedzialny za scenariusz obu części Left 4 Dead. Wraz z Marc'iem Laidlawem i Erikiem Wolpawem napisał scenariusz do Half-Life 2: Episode One, Half-Life 2: Episode Two i Portal, a we współpracy z Wolpawem i Jay'em Pinkertonem do Portal 2. Zaczął pracować dla firmy razem ze swoim najlepszym przyjacielem, Erikiem Wolpawem w 2004 roku, kiedy to przybyli do Valve na zaproszenie Gabe'a Newella. Wolpawa poznał na uniwersytecie w Cleveland, kiedy miał za zadanie zwerbować go do elitarnego klubu 2300 Club. Okazało się, że obaj mają wspólne zainteresowania, między innymi gry komputerowe. Razem z Wolpawem przez lata prowadził satyryczną stronę Old Man Murray, na której recenzowali gry i komentowali wydarzenia z branży.

[edytuj] Ciekawostki

  • Chet i Erik przed rozpoczęciem pracy w Valve uzgodnili między sobą, w tajemnicy przed innymi, że jeśli nie spodoba im się nowa praca, opuszczą firmę po 30 dniach.
  • Chet Faliszek, Eric Wolpaw i Marc Laidlaw dzielą w Valve jeden pokój. Na drzwiach do ich biura widnieje plakat Shakespeariclesa - najsilniejszego pisarza na Świecie. Jest to postać stworzona na potrzeby jednej z wielkich aktualizacji do Team Fortress 2.

[edytuj] Linki zewnętrzne