Borealis

(Różnice między wersjami)

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

m (redakcyjne, galeria, ref.)
(kat)
Linia 26: Linia 26:
 
{{Przypisy}}
 
{{Przypisy}}
  
[[Kategoria: Lokacje z Half-life 2: Episode Two]]
+
[[Kategoria: Lokacje z Half-Life 2: Episode Two]]
[[Kategoria: Pojazdy z Half-Life 2: Episode Two]]
+

Wersja z 16:40, 19 lip 2009

Borealis widziana po raz pierwszy w transmisji Judith Mossman

Borealis, to statek (lodołamacz), wykorzystywany przez Aperture Science w celach naukowo-badawczych. Podczas jednego z eksperymentów związanych z technologią teleportacji, w wyniku zaniedbania, zniknął całkowicie razem z częścią suchego doku.

Spis treści

Rola w grze

Half-Life 2: Episode Two

Borealis po raz pierwszy, oficjalnie pojawia się w Half-Life 2: Episode Two. Można go zobaczyć w odkodowanym przez doktora Kleinera przekazie Judith Mossman, która odnalazła legendarny statek na dalekiej północy. Statek unieruchomiony jest w lodowej ścianie. Podobno na jego pokładzie znajduje się potężna aparatura. Biorąc pod uwagę fakt, że należał do kompanii Aperture Science, można przypuszczać, że jest to urządzenie związane z portalami i teleportacją. Kleiner proponuje wykorzystanie jego możliwości do walki z Kombinatem. Eli Vance uważa, że należy je zniszczyć za każdą cenę, twierdzi bowiem, że ludzkość nie powinna wykorzystywać tak wielkiej mocy, w obawie, że mogą się powtórzyć wydarzenia z Black Mesy. Jak się okazuje, prawa do statku rości sobie także Kombinat.

Half-Life 2: Episode Three

Borealis będzie zapewne jedną z kluczowych lokacji w nadchodzącej grze. Jest widoczna na jednej z grafik koncepcyjnych.

Wersje beta

  • We wczesnej wersju Half-Life 2, Borealis miał być jednym z etapów gry, pomiędzy (również wyciętymi) Air Exchange i Kraken Base.

Ciekawostki

  • W transmisji przesłanej przez Judith Mossman, znajdują się liczne plany, szkice statku. Można je odnaleźć w bibliotece z teksturami gry (episode two materials.gcf w katalogach effects i props).
  • Incydent, w którym Borealis znika w wyniku niekontrolowanej teleportacji, to nawiązanie do słynnej miejskiej legendy Eksperymentu Filadelfia[1], podczas którego, podobno naprawdę został teleportowany statek wojskowy. W 1984 nakręcono o tym film fabularny pod tym samym tytułem.

Galeria

Przypisy