Isaac Kleiner

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Ostrzeżenie

Ta strona może zawierać szczegóły fabuły. Jeśli nie chcesz jej znać, nie czytaj tego artykułu!

Isaac Kleiner
Kleiner.jpg
Okres życia Powstanie
Przynależność Rebelianci
Pozycja Współprzywódca, naukowiec
Wygląd i zdolności
Pochodzenie Ziemia
Rasa człowiek
Kolor oczu brązowe
Kolor włosów siwe
Obsługa własne wynalazki
Informacje techniczne
Dubbing Harry S. Robins
Model/ka Ted Cohrt
Projektant b.d.
Byt npc_kleiner

Isaac Kleiner to jedna z głównych postaci w sadze Half-Life. Jest to naukowiec w podeszłym wieku, zawsze chodzi ubrany w biały kitel. To dzięki niemu powstały teleporty umiejscowione w Black Mesa East i w jego gabinecie. Kleinerowi udało się udomowić headcraba, którego nazwał Lamarr.

Isaac Kleiner jest doktorem fizyki teorytycznej. podczas incydentu w Black Mesie pomyślnie uciekł razem z Eli Vancem oraz jego córką Alyx Vance i zaszył się w City 17.

Spis treści

[edytuj] Rola w grze

[edytuj] Half-Life 2

Pierwszy raz Gordon Freeman Widzi Kleinera na ekranie monitora w pokoju do którego zaprowadza go Barney Calhoun, po czym udaje się do jego gabinetu. Po nieudanej próbie teleportacji do Black Mesa East, Gordon ucieka z gabinetu Kleinera. Ostatni raz Gordon widzi go po ucieczce z Nova Prospekt.

[edytuj] Half-Life 2: Episode One

Kleiner występuje na początku gry, kiedy Alyx nawiązuje transmisję z nim i z Eli Vancem, kiedy to namawia bohaterów do dezaktywacji rdzenia Cytadeli, oraz na ekranach rozmieszczonych w zniszczonym City 17, gdzie nawołuje rebeliantów do ucieczki z City 17.

[edytuj] Half-Life 2: Episode Two

Kleiner występuję tylko w końcowej fazie gry. Odkodowuje transmisję z Cytadeli, razem z danymi od Judith Mossman, dotyczącymi statku Borealis

[edytuj] Broń

Jedyny raz kiedy można ujrzeć Kleiner'a z bronią w ręku jest moment w którym przerażony otwiera drzwi przed Alyx i Gordon'em ze strzelbą w ręku, zaraz po przybyciu Gordona i Alyx z Nova Prospekt.

[edytuj] Ciekawostki

  • W gabinecie Kleiner'a można znaleźć różne ciekawe rzeczy, m.in. Laurkę od Alyx oraz zdjęcie z jego zespołem badawczym z Black Mesy na którym widać Gordona, a jedna z twarzy jest zdrapana. Prawdopodobnie jest to Wallace Breen.
  • Imię jego udomowionego headcraba - Lamarr, pochodzi od nazwiska sławnej aktorki - Hedy Lamarr.
  • W Black Mesie Kleiner konkurował z Magnusson'em o dotacje na swoje badania.
  • Występuję w Half Life gdzie widać przed (i po) kaskadzie wygląda jak einstein i jest obok eli vance'a