Borealis

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Borealis
BorealisEp2 01.jpg
Przynależność Aperture
Typ statek wodny
Używane przez Aperture Science
Informacje Techniczne

Borealis – statek (lodołamacz) wykorzystywany przez Aperture Science w celach naukowo-badawczych. Podczas jednego z eksperymentów związanych z technologią teleportacji – w wyniku zaniedbania – zniknął całkowicie, podobno razem z częścią podziemnego doku, w którym był trzymany.

Spis treści

[edytuj] Rola w grze

[edytuj] Half-Life 2: Episode Two

Borealis po raz pierwszy oficjalnie pojawia się w Half-Life 2: Episode Two. Można go zobaczyć w odkodowanym przez doktora Kleinera przekazie Judith Mossman, która odnalazła legendarny statek na dalekiej północy. Statek unieruchomiony jest w lodowej ścianie. Podobno na jego pokładzie znajduje się potężna aparatura. Biorąc pod uwagę fakt, że należał do kompanii Aperture Science, można przypuszczać, że jest to urządzenie związane z portalami i teleportacją. Dr Kleiner proponuje wykorzystanie jego możliwości do walki z Kombinatem. Eli Vance uważa, że należy je zniszczyć za każdą cenę, twierdzi bowiem, że ludzkość nie powinna wykorzystywać tak wielkiej mocy, w obawie, że mogą się powtórzyć wydarzenia z Black Mesy. Jak się okazuje, prawa do statku rości sobie także Kombinat.

[edytuj] Half-Life 2: Episode Three

Borealis miał zapewne być jedną z kluczowych lokacji w tej grze. Jest widoczny na jednej z grafik koncepcyjnych.

[edytuj] Portal 2

Nawiązanie do statku znajduje się w rozdziale Upadek, gdzie w ukrytym doku możemy znaleźć pozostałości po statku np. koła ratunkowe. Za znalezienie doku uzyskujemy osiągnięcie.

[edytuj] Wersje beta

[edytuj] Ciekawostki

  • W transmisji przesłanej przez Judith Mossman znajdują się liczne plany, szkice statku. Można je odnaleźć w bibliotece z teksturami gry (episode two materials.gcf w katalogach effects i props).
  • Incydent, w którym Borealis znika w wyniku niekontrolowanej teleportacji, to nawiązanie do słynnej miejskiej legendy Eksperymentu Filadelfia, podczas którego podobno naprawdę został teleportowany statek wojskowy. W 1984 nakręcono o tym film fabularny pod tym samym tytułem.
  • Na Marsie istnieje basen uderzeniowy o nazwie Borealis.

[edytuj] Galeria

[edytuj] Przypisy