Wojna siedmiogodzinna

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Wycinki z gazet w laboratorium Eliego Vance'a

Wojna siedmiogodzinna (ang. Seven Hour War) – krótka konfrontacja między Kombinatem a ziemskimi rządami. Zakończyła się miażdżącym zwycięstwem najeźdźców i zniewoleniem planety. Wzmianki o jej przebiegu występują w grze Half-Life 2, jednak nie jest ona bezpośrednio omawiana. W Black Mesa East, doktor Eli Vance krótko o niej opowiada, jeśli gracz zwróci uwagę na wycinki z gazet zawieszone na ścianie.

[edytuj] Przebieg

Burze portali szalejące nad całą Ziemią po Incydencie w Black Mesa doprowadziły do rozpowszechnienia obcych gatunków zwierząt z Xen, co zmusiło ludzi do zamieszkania w dużych miastach chronionych przed niebezpiecznymi istotami. Ponadto burze ściągnęły na planetę uwagę Kombinatu, który pokonał wszystkie ziemskie siły zbrojne w ciągu siedmiu godzin. Było to po tym, jak Wallace Breen w imieniu ONZ wynegocjował "oszczędzenie" ocalałych kosztem ich wolności. Breen został mianowany zarządcą Ziemi, pozostał jednak pod kontrolą Kombinatu. Oficjalna kapitulacja miała miejsce w gmachu ONZ w Nowym Jorku.

W początkowym monologu w Half-Life'ie 2, G-Man robi krótkie odwołanie do wojny, mówiąc "Wszystkie wysiłki świata pójdą na marne" (ang. "All the effort in the world would have gone to waste"). Jest to ogólnie rozumiane jako odniesienie do wojny oraz walk powstańczych, a także powód, dla którego Freeman został zatrzymany.