Wallace Breen

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Wallace Breen
Breen2.jpg
Okres życia
Przynależność Kombinat
Pozycja
  • Zarządca Black Mesy
  • Zarządca Ziemii
Wygląd i zdolności
Pochodzenie Ziemia
Rasa człowiek, biała
Kolor oczu zielone
Kolor włosów siwe
Obsługa
Informacje techniczne
Dubbing Robert Culp
Model/ka brak danych
Projektant
Byt npc_breen

"Tell me, Dr. Freeman, if you can. You have destroyed so much. What is it, exactly, that you have created? Can you name even one thing? I thought not."

Wallace Breen

Doktor Wallace Breen był administratorem kompleksu badawczego Black Mesa Research Facility. Po Incydencie stał się administratorem Ziemi, z siedzibą w Cytadeli w City 17. Jest głównym antagonistą w Half-Life 2.

Spis treści

[edytuj] Biografia

[edytuj] Przeszłość

Fotografia w Black Mesa East. Zamalowana postac to prawdopodobnie Breen.

W czasie incydentu w Black Mesa Dr Breen był administratorem kompleksu. W Half-Life nie był bezpośrednio określany mianem administratora. Pod koniec wojny siedmiogodzinnej dążył do pokojowego porozumienia z Kombinatem w celu zachowania istnienia rasy ludzkiej kosztem jej zniewolenia. Breen zostaje powołany na "Tymczasowego administratora" Ziemi (jak widać na wycinku z gazety w Black Mesa East). Staje się władcą całej planety, ale także marionetką Kombinatu, który ma mało przedstawicieli na Ziemi.

Niektórzy spekulują, że to może On doprowadził do katastrofy w Black Mesie na wniosek Kombinatu, a Ziemia miała być jego nagrodą. Inni uważają, że Breen miał wrażenie, że Kombinat przyniesie kosmiczna jedność między dwoma rasami i byłoby to ostatecznie korzystne dla rodzaju ludzkiego. Czy to on sprowadził Kombinat na Ziemię? Jego intencje wydają się być niezwykle szlachetne i On sam jest przekonany o słuszności swoich czynów. Choć możliwe jest, że jest po prostu bardzo przekonującym kłamcą. Nawet jeśliby miał ku temu powody, ludzka rasa zostałaby kompletnie zniszczona lub zasymilowana przez Kombinat gdyby nie poddał Ziemi pod koniec wojny.

[edytuj] Funkcje w grze

[edytuj] Half-Life 2

Breen dowiaduje się o powrocie Gordona Freemana, gdy ten zostaje chwilowo przeteleportowany do jego biura. Breen natychmiast informuje Kombinat o przybyciu Gordona i mobilizuje wojska z rozkazem pojmania (bądź zabicia) Freemana i zniszczenia Ruch Oporu w City 17.

Gdy wybucha powstanie w City 17, Gordon infiltruje Cytadele, lecz zostaje tymczasowo uwięziony i poznaje osobiście administratora. Ten wypowiada wtedy ważne słowa, w towarzystwie Alyx i Eliego (którzy są uwięzieni w podach), że Gordon jest zagrożeniem dla jego pracodawców. Breen również stwierdza że chyba Gordon nie chce omawiać tego przy przyjaciołach. Te słowa uświadamiają nam, że Breen wie o G-manie i jego wpływie na Freemana, tylko Eli Vance zdaje się wiedzieć więcej.

Ale Judith Mossman sprzeciwia się Breenowi, który stara się uciec przy pomocy Teleportu Kombinatu. Freemanowi udaje się go zatrzymać, niszcząc reaktory ciemnej fuzji Cytadeli, które następnie wybucha teleport w ogromnej eksplozji. Wallace Breen ginie w eksplozji, ale gracz nie widzi jego śmierci. Możliwe jest, że przeżył, ponieważ ochronne pole siłowe, które chroni go podczas wznoszenia się w kierunku teleportu nadal działa, a po teleportacji samo wybucha. Możliwe jest, że ochroniła Breena przed wybuchem.

[edytuj] Half-Life 2: Episode One

Los Dr Breena jest nadal nieznany. Pojawia się on tylko podczas flashbacku/snu na początku, gdy Breen ukazany na spadającym w przepaść monitorze powtarza pytanie z Half-Life 2 skierowane do Freemana, co on dokładnie stworzył. ("Tell me, Dr. Freeman, if you can. You have destroyed so much. What is it, exactly, that you have created? Can you name even one thing? I thought not."). Następnie po wydostaniu się z gruzów Alyx mówi, że widziała jak Breen spada.

Advisor w podzie

Następnym razem widzimy Breena na nagraniu rozmowy z Half-Life 2, gdzie informuje Advisora o zamiarze przeniesienia się do "Ciała Gospodarza". Po zobaczeniu Breena na monitorze Alyx jest zaskoczona - najwyraźniej jest całkowicie przekonana o śmierci Breena. W tej samej scenie Advisor w podzie (z numerem seryjnym 314 URB-LOC 0017) jest przenoszony do kapsuły ratunkowej i rozpoczyna atak psychiczny na Gordona i Alyx.

[edytuj] Half-Life 2: Episode Two

Breen nie pojawia się w Episode Two, chyba, że jeden z Advisorów pojawiających się w grze jest nowym ciałem Breena, ale nie jest to pewne. Jednak podczas rozmowy Freemana z G-manem "Heart-to-Heart", na wzmiankę o "naysayers", którzy byli przeciwni ratowania Alyx z Black Mesy, wizerunek Breena miga na monitorze za G-manem. Ten stwierdza, że nauczył się ignorować taki sprzeciw. To w połączeniu z uwagami Breena na końcu Half-Life 2 utwierdza nas w przekonaniu, że Breen był świadomy o istnieniu G-mana, jego pracodawcy i walczył z nimi nawet przed incydentem w Black Mesa.

[edytuj] Breencasts

Breencast

Przechodząc Half-Life 2, gracze często widzieli i słyszeli Breencast - miejskie transmisje wideo, których Breen używał do przemawiania do Obywateli i sił Kombinatu. Breencast składały się z treści propagandowych Kombinatu skierowanych bezpośrednio do obywateli City 17. Breen odnosił się do Kombinatu mianem "unii uniwersalnej" lub "naszych dobroczyńców".

[edytuj] Za kulisami

  • We wczesnej fazie produkcji Breen miał być mianowany Konsulem, a nie Administratorem.
  • W jednym momencie Breen zakłada okulary.
  • "Wallace" jest szkockim imieniem, które pierwotnie miało oznaczać Walijski lub cudzoziemiec. "Breen" to nazwisko irlandzkie (Ó Braoin, Broin) i oznacza smutek.
Breen w programie Faceposer