Alésia Glidewell

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Alésia Glidewell
Alesia-Glidewell.jpg
Imię i nazwisko Alésia Glidewell
Data urodzenia 8 Grudzień 1978
Pochodzenie Honolulu, Hawaii
Stanowisko Modelka Chell
Praca przy grach Portal, Portal 2

Alésia Toyoko Glidewell amerykańska modelka, aktorka i reżyser, która użyczyła swej twarzy i ciała głównej bohaterce gier Portal i Portal 2 - Chell. Jest również twarzą wczesnej wersji Zoey z Left 4 Dead, z której ostatecznie zrezygnowano na rzecz Sonji Kinski, gdy zmianie uległ ogólny kierunek artystyczny gry. Alésia urodziła się 8 grudnia 1978 roku w Honolulu, na Hawajach. Jest pół Brazylijką, pół Japonką (jej ojciec jest Amerykaninem brazylijskiego pochodzenia, a matka Japonką).

Ma własną firmę produkującą filmy Snagbuddy Films. W 2008 roku przeprowadziła się z Seattle do Los Angeles.

Alésia brała udział w produkcji wielu innych gier wideo. Podkładała głos pod postacie z takich gier jak: Super Smash Bros. Brawl, Star Fox: Assault, The Matrix Online, Sly 2: Band of Thieves. Była aktorką w sesjach motion capture w produkcjach Monolithu: F.E.A.R. 2: Project Origin i Condemned 2: Bloodshot. Sama wyreżyserowała 2 filmy oraz grała i asystowała przy kilkunastu innych produkcjach.

Ciekawostki

  • Alésia mówi płynnie po Hiszpańsku, Włosku i Portugalsku. Jest również wielką miłośniczką zwierząt i fanem science-fiction.[1].

Galeria

Przypisy

  1. Alésia Glidewell. IMDB [dostęp 03-05-2011].