Zoey

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Zalążek

Ta strona to tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, pomóż w tworzeniu serwisu i rozwiń ten artykuł!

Dodać zdjęcia i zrobić galerię
Zoey
Zoey1.png
Występuje w części Left 4 Dead
Left 4 Dead 2
Informacje Szczegółowe
Kolor oczu Zielone
Kolor włosów Ciemnobrązowe
Praca wykonywana przed infekcją Studentka
Preferowana broń L4D: Karabin myśliwski

L4D2: Warianty karabinu szturmowego + Magnum

Informacje techniczne
Dubbing Jen Taylor
Model/ka Sonja Kinski

Zoey unfolded into an everyday young woman who everyone can relate to.
(Postać Zoey rozwinęliśmy jako przeciętną, młodą kobietę, z którą każdy może się utożsamić).

Andrea Wicklund, Valve.

No one left behind, right?
(Nikogo nie zostawiamy, racja?)

Zoey

Zoey jest jedną z czwórki grywalnych ocalonych w grze Left 4 Dead. Jej wygląd miał być oparty na twarzy Alesii Glidewell, która pracowala także z Valve nad grą Portal, jako model twarzy dla Chell. Później jednak twarz Zoey została oparta na twarzy Sonji Kinski. Na oficjalnych zdjęciach jest uzbrojona w podwójne pistolety.

Zoey wystąpiła także w Left 4 Dead 2, razem z Louisem i Francisem w kampanii Ścieżki losu, gdzie spotykają nowych Ocalonych. W przeciwieństwie do jej zachowania w pierwszej części, została przedstawiona jako poważna i czasem reagująca złością postać. Powodem jest najprawdopodobniej śmierć Billa.

Jej twarz została oparta na twarzy Sonji Kinski, a głosu użyczyła jej Jen Taylor.

Spis treści

[edytuj] Informacje

Zoey była studentką na Aldrich w Filadelfii w ramach stypendium, gdzie studiowała bliżej nieokreślony kierunek związany z kinematografią. Opuszczała jednak zajęcia, spędzając czas na oglądaniu horrorów i usprawiedliwiając się przed swoją matką, że robi różnego typu badania. Polubiła ten gatunek filmów dzięki swojemu ojcu, Wade'owi, który już w jej dzieciństwie wprowadził ją w tematykę zombie, szalonych morderców i potworów. Jej ojciec pragnął również, aby Zoey została policjantką, przez co często zabierał ją na strzelnicę, gdzie dawał jej nieco praktyki. To spowodowało napięcie między rozwiedzionymi rodzicami Zoey i pewnej nocy rozpoczęli gorącą dyskusję na temat jej przyszłości. Rozmowę przerwał zainfekowany, który wtargnął do mieszkania i zaatakował Carolyn, matkę Zoey. Ta, po pogryzieniu, sama w krótkim czasie została zainfekowana wirusem i rzuciła się na Wade'a, który zastrzelił najpierw pierwszego zainfekowanego, a później Carolyn. Sam, dość poważnie ranny, wręcza pistolet Zoey i prosi o to, aby pozbawiła go życia, sugerując, że prędzej czy później sam się zamieni w zombie, co też Zoey czyni, lecz nie bez oporów.

[edytuj] Oficjalny opis

Zoey
Zoey - ''The Sacrifice''.jpg Wiek: nieznany, ok. 20 lat
Miejsce urodzenia: nieznane

Po spędzeniu pierwszego okresu studiów na oglądaniu starych horrorów w swoim pokoju akademickim, Zoey otrzymała wybór: albo przestanie się wygłupiać i podciągnie się w nauce, albo wyleci z uniwersytetu. Jednak teraz, kiedy planeta została opanowana przez mordercze zombie, a wszyscy profesorowie nie żyją, na pocieszenie Zoey pozostał fakt, że bądź co bądź uczyła się tego, co okazało się potrzebne.[1]

[edytuj] Kontakty z innymi

Ogólnie, Zoey jest chyba traktowana najmilej przez innych Ocalonych.

 • Bill: W wielu przypadkach relacje między Billem a Zoey są ukazane jak relacje ojciec-córka. Kiedy wspomniana zostaje jej rodzinna tragedia, weteran przytula ją do siebie, a wcześniej w pojeździe ewakuacyjnym siedzi najbliżej Billa. Bill wydaje się być bardziej smutny, gdy zginie Zoey, niż gdy zginie ktoś inny. Ona zdaje się odwzajemniać troskę weterana, poprzez dbanie o jego dobre samopoczucie. W komiksie The Sacrifice pokazuje umocnienie relacji między Billem a Zoey, kiedy weteran rusza naprawić generator, aby chronić dziewczynę i resztę. Jednak przed tym wydarzeniem Zoey jest wściekła na Billa za to, że zostawił doktora, Jeff i Annie w Millhaven. Zaczyna wyrażać wątpliwości co do zaufania, którym go obdarzyła. Oskarża Billa o zimne serce, porzucanie towarzyszy i egoistyczne zachowanie, jednak weteran nie odpowiada na jej słowa. Francis wyjaśnia Zoey że jeżeli Bill nie podejmuje dobrej decyzji, to robi to z właściwych powodów, aby cała czwórka przeżyła. Zaczyna w końcu rozumieć jak bardzo Bill dbał o nią i o innych, poprzez jego poświęcenie się, aby reszta mogła uciec przed zarażonymi. Zoey przejęła pozycję lidera i zamierza kontynuować plan Billa i dopłynąć łodzią na wyspę. W Ścieżkach losu, w przeciwieństwie do Francisa i Louisa, zostaje ukazane jak źle wpłynęła na Zoey śmierć Billa. Nabiera ona poważny charakter. Jej agresywny i gwałtowny sposób radzenia sobie z ocalałymi z Left 4 Dead 2 pokazuje, jak młoda kobieta radzi sobie z tak dużą stratą. Jej ton jest bardziej stanowczy niż wcześniej, a uległość Francisa i Louisa ukazuje, że przejęła ona pozycję lidera grupy.
 • Francis: We wczesnych wersjach między Zoey a Francisem miał się odbywać romans, jednak źle wpływało to na rozgrywkę i odwracało uwagę, więc ostatecznie zrezygnowano z tego wątku. Niemniej jednak podobne elementy znalazły się w finalnej wersji gry. Zoey często wyśmiewa się z wypowiedzi Francisa lub je przedrzeźnia. W Ścieżkach losu jest zaskoczona relacjami powstałymi między Rochelle a Francisem. Z drugiej strony jednak zauważyła, że Francis mimo trudnego charakteru nadal ma w sobie to coś, kiedy flirtuje z Rochelle.
 • Louis: Zoey od czasu do czasu drażni Louisa. Ma ona więcej dialogów z Louisem, niż z kimkolwiek innym. Reaguje w bardziej emocjonalny sposób, gdy Louis zginie. W Ścieżkach losu pokazuje ona troskę o jego kontuzję, mówiąc Ocalonym z Left 4 Dead 2, że mają u góry rannego towarzysza. Kiedy poświęci się w finale The Sacrifice, powie Louisowi, że zawsze był dobrym kolegą.
 • Coach: Zoey i Coach nie mają ze sobą dużo dialogów. Jednak czasami Coach żartobliwie dogryza Ellisowi jego miłość do Zoey.
 • Ellis: Przy pierwszym spotkaniu, kiedy Ellis onieśmielony zakochuje się w Zoey, ta zachowuje się wobec niego neutralnie. Jednak podczas drugiego spotkania Zoey zastanawia się, czy zobaczy go jeszcze kiedykolwiek, albo czy nie warto dołączyć do jego grupy. Do pewnego stopnia Zoey odwzajemnia uczucie Ellisa, ale nie w tak dużym stopniu jak on sam. Dziewczyna wydaje się być nim zauroczona, ze względu na podobieństwo w ich wieku, jego przyjacielska i otwarta postawa, a także podobne doświadczenia życiowe. Wypowiada jego imię najczęściej, a kiedy odjeżdża wykrzykuje jego imię dwa razy. Czasami może też odnieść się do opowieści Ellisa i w podobny sposób pożegnać go.
 • Nick: Zoey i Nick nie dogadują się przy pierwszym spotkaniu. Wynika to z charakteru Nicka i złego nastawienia. Już na początku obraża Zoey nazywając ją dziecinką i pytając, czy jest na moście mężczyzna, z którym mógłby porozmawiać. Dziewczyna odpowiada mu równie sarkastycznie jak on sam. Ostrzega go, że mogłaby zastrzelić go na miejscu, a także nazywa go pułkownikiem Sandersem (założyciel sieci KFC, który także nosił biały garnitur). Nick może odpowiedzieć, żeby się uspokoiła i że nikt nie potrafi już żartować. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że Zoey zmaga się z bólem, pozostałym po stracie Billa. Podczas drugiego spotkania Nick zdaje się być bardziej przychylny do współpracy niż ostatnio. Będzie dziękował Zoey za zrzucane przedmioty i pochwalał, gdy zabije Specjalnego Zarażonego podczas finału.
 • Rochelle: Zoey i Rochelle często wołają do siebie, jaką to czują ulgę, że nie są jedynymi żywymi kobietami. Rochelle będzie pochwalać za zabicie Specjalnego Zarażonego i dziękować za rzucane przedmioty. Zoey wydaje się być szczęśliwa rzucając przedmioty Rochelle. Jednak jest zaskoczona tym, że Rochelle jest zauroczona Francisem.

[edytuj] Ciekawostki

 • Imię Zoey jest wariantem imienia Zoe, co w języku greckim oznacza "życie".
 • Zoey w wersji beta miała wyglądać zupełnie inaczej, niż w wersji finalnej. Miała mieć długie włosy, różową bluzę z przypiętą amunicją, rękawiczki, beżowe spodnie, pończochy w biało-czerwone paski, buty i ochraniacze na kolana. Miała być także starsza.
 • W plikach gry w Left 4 Dead Zoey jest nazwana "teenangst". W plikach gry w Left 4 Dead 2, Zoey jest nazwana "teengirl".
 • Zoey posiada unikalną animację leczenie. Inni ocaleni owijają bandaż wokół ręki, a następnie wokół nogi. Zoey owija bandaż wokół ręki, ucina bandaż zębami, a następnie owija bandaż wokół uda.
 • Chociaż Zoey jest niższa od Francisa, posiada drobną budowę ciała i siłę fizyczną, to jej umiejętności fizyczne i bojowe są takie same. Odpowiada za to Valve, gdyż dla większej równowagi wszyscy Ocaleni mają taką samą sprawność. Nie jest to jednak zbyt realistyczne.
 • Zoey została wybrana jako najbardziej ulubiony ocalały w wersji na PC. W wersji Xbox 360 zajęła drugie miejsce za Ellisem.

[edytuj] Galeria

[edytuj] Przypisy