22A7-Z Prototype Assault Rifle

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

22A7-Z Prototype Assault Rifle
Prototyperifle.png
Klasa Technik
Rola Broń wsparcia
Obrażenia 5 / strzał
Szybkostrzelność 14.3 / sekundę
Przeladowanie 2.8 sekundy
Zapas amunicji 98 x 6
Strzał alternatywny Granat ogłuszający (x5)
Podnoszenie amunicji 20% na 1 magazynek
Notki Auto-celowanie
Odblokowywane na poziomie Poziom 1

Prototypowy karabin szturmowy 22A7-Z jest swego rodzaju odmianą 22A3-1 przeznaczoną dla techników. Statystyki obu broni są takie same, jednak tutaj granaty odłamkowe zostały zastąpione ogłuszającymi. Dodano także auto-celowanie.

Spis treści

[edytuj] Opis w grze

22A7-Z to prototypowa wersja standardowego karabinu szturmowego 22A3, stworzona do użytku w warunkach miejskich, wyspecjalizowana w kontroli tłumu oraz sytuacjach ogniowych w pobliżu cywili. Broń nadal w fazach testowych, wiele modeli przekazano IAF do oceny. A7-Z jest wyposażony w asystenta celowania oraz kilka granatów ogłuszających. Z uwagi na skomplikowany proces kalibracji wymagany dla auto-celowania prototypu, karabin jest przeznaczony wyłącznie do użytku technicznie przeszkolonych żołnierzy.

[edytuj] Zalety i Wady

[edytuj] Zalety

 • Auto-celowanie pomaga w zdejmowaniu pojedynczych celów, nawet tak małych i mobilnych jak Buzzery
 • Przyzwoita celność na każdym dystansie
 • Granaty ogłuszające są użyteczne do spowalniania Roju
 • Wspomniane wyżej granaty nie wpływają na sojusznicze jednostki, co umożliwia ich użycie na małych przestrzeniach

[edytuj] Wady

 • Niskie obrażenia
 • Niewielka ilość granatów ogłuszających

[edytuj] Strategie

 • Największymi zaletami 22A7-Z są auto-celowanie oraz granaty ogłuszające. Zadawane obrażenia nie są w żadnym wypadku wysokie, jednak w sprawnych rękach broń ta jest całkiem skuteczna na dowolnym dystansie. Auto-celowanie umożliwia użycie 22A7-Z do wspierania członków drużyny otoczonych przez Rój bez tak wielkiej obawy o ogień przyjacielski. Mimo to ryzyko nadal istnieje, więc należy zachować szczególną ostrożność podczas strzelania tak blisko sojuszników.
 • Granaty ogłuszające dają tej broni jej najważniejszą cechę: możliwość kontroli tłumu w każdej sytuacji. Umożliwiają one unieruchomienie Shieldbugów lub zbicie Roju w gęstą masę przeznaczoną do masowej eksterminacji. Jako, że działanie ogłuszające nie wpływa na graczy, granaty można stosować w sytuacjach paniki bez martwienia się o niepożądane efekty uboczne. Daje to drużynie nieco miejsca i możliwość przegrupowania.
 • Auto-celowanie znacznie ułatwia zdejmowanie Dronów z sufitu szybu windy na poziomie Cargo Elevator. Czyni to 22A7-Z znakomitym wyborem na ten właśnie etap.
 • Zarówno 22A7-Z jak i 22A3-1 korzystają z tych samych naboi. Zabranie obu tych broni sprawi, iż rezerwa amunicji wzrośnie do 10 magazynków, ale oba karabiny czerpać będą amunicję z tej wspólnej puli.

[edytuj] Ciekawostki

 • Granaty ogłuszające są jedynym sposobem na zdobycie osiągnięcia Electro Stunned.

[edytuj] Osiągnięcia

Obrazek Nazwa Opis
Electro-Stunned.jpg Electro-Stunned Ogłusz 6 obcych jednym Stun Grenade.
Prototype Professional.jpg Prototype Proffessional Zabij 250 obcych za pomocą Prototype Rifle.

[edytuj] Galeria