Overwatch Shotgunner

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Overwatch Shotgunner

Combineshotgunsoldier.jpg
Okres występowania po wojnie siedmiogodzinnej
Przynależność Kombinat
Pochodzenie Kombinat
Rasa człowiek, hybryda
Bronie
Informacje techniczne
Projektant Ted Backman

Overwatch Shotgunner to przeważnie dowódcy grup Overwatch Soldier. Specjalizują się w szybkich szturmach i walkach w zwarciu przy pomocy alternatywnego strzału ze strzelby.

Spis treści

[edytuj] Wygląd i oporządzenie

Dowódcy grup praktycznie nie różnią się wyglądem od zwykłych wojaków. Posiadają takie same ciężkie kamizelki oraz maski, jednak o odmiennych barwach maskujących i kolorze wizjera (tutaj jest pomarańczowy). Jedynymi różnicami są tu sposób walki oraz jej narzędzie, które stanowi strzelba (opanowali jej działanie niemal do perfekcji). O ich wyższym statusie świadczy symbol białej czaszki na pomarańczowej, opancerzonej płycie znajdującej się na ramieniu, którą można też spotkać u Overwatch Elite.
110px-Shotgun Soldier skull.svg.png

Ich maski zostały zaopatrzone w komunikator radiowy, specjalne wizjery (najpewniej ułatwiające nawigację w terenie) oraz udoskonalony system filtrów. Do pasa mają przypięte tzw. butt packi, w których znajduje się amunicja . Żołnierzami są ludzie, którzy po selekcji zostali poddani operacji przekształcenia ich w idealnych żołnierzy (nie mających własnej woli, wspomnień, ale bystrych i skutecznych w wypełnianiu poleconych im zadań).
W czasie procesu zostają zaaplikowane im systemy wszczepów wspomagających narządy, lub zastępujące je w całości. Żołnierz jest mocniejszy, silniejszy, osiąga lepsze rezultaty podczas trafiania celów, nie męczy się tak podczas biegu, może stać godzinami na jednej pozycji mając na sobie maskę i ciężką kamizelkę kuloodporną (dla przykładu bojownicy ruchu oporu wolą nosić lekkie kamizelki zabrane członkom Civil Protection).

[edytuj] Zachowanie

Żołnierze ci, w odróżnieniu do swoich niebieskich pobratymców, są nastawieni na agresywne dążenie do zwarcia i otworzeniu do celu ognia z obu luf swojej broni, maksymalizując zadawane obrażenia, robią to z niezwykłą skutecznością.

[edytuj] Inne wersje

Żołnierze ci mają swój odpowiednik w kompleksie Nova Prospekt, który różni się urbanistycznym kamuflażem oraz czerwonym wizjerem.

[edytuj] Ciekawostki

  • W Half-Life 2 jednostka ta pojawiła się dopiero z updatem w 2010 roku. Wcześniej można było ją spotkać w Episode Two.
  • Żołnierze ci są o wiele lepsi w walce przeciwko Antlionom oraz wszelakiej maści Zombie.
  • Nie spotkano jeszcze zainfekowanego przez Headcraba dowódcy drużyny.
  • Mimo modyfikacji posiadają formy reagowania w sposób typowy dla człowieka, krzyczą z bólu, przed zabiciem ich granatem często wołają „Shit!!!"

[edytuj] Galeria