Civil Protection

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Civil Protection

Metrocop.jpg
Przynależność Kombinat
Bronie
Informacje techniczne
Projektant Dhabih Eng
Byt npc_metropolice

Ochrona Cywilna (ang. Civil protection) znana też jako CPs, Metro Cops, Metrocops, lub Metropolice to policja Kombinatu na ziemi. Jej członkowie pilnują mieszkańców miast i przeprowadzają rewizje. Po raz pierwszy spotykani w Half-Life 2 w rozdziale Point Insertion. Policja z City 17 patroluje całe miasto i kanały gdzie nie pozwala na ucieczkę obywatelom z terenów miasta. Ochrona Cywilna składa się z ludzi którzy dołączyli do Kombinatu z takich powodów jak dodatkowa żywność, lepsze warunki życia, wyższy status społeczny, sympatia ze strony Kombinatu. Nie są oni modyfikowani genetycznie, są normalnymi ludzi którzy wolą być po stronie Kombinatu.

Nazwę Civil Protection (Ochrona Cywilna) można zrozumieć jako: "Ochrona cywili" lecz bardziej prawidłową nazwą jest "Ochrona przed cywilami"

Spis treści

[edytuj] Opis

Członkowie CP noszą maski aby ukryć swoją twarz przed innymi, maski mają wbudowane urządzenia które zmieniają ich głos, posiadają też komunikator. Wyglądają jak maski przeciwgazowe. Zwykle są uzbrojeni w pistolety lub paralizatory, w poważniejszych operacjach noszą pistolet maszynowy, potrafią obsługiwać stacjonarne karabiny AR2, niektórzy są uzbrojeni w manhacki które wyciągają podczas walki. Bardzo często występują w oddziałach i korzystają z podstawowych taktyk, lecz są bardzo agresywnie nastawieni na tych którzy choć trochę nagięli przepisy. Gdy CP zostanie zabity przez jego radio zostają podane namiary lokacji w której ostatnio przebywał. Są odseparowani od jednostek militarnych takich jak żołnierze overwatch czy synthy. Podróżują swoimi APC i dropshipami. Komunikują się radiem umieszczonym w Maskach, odbierają tym wytyczne, przypomnienia, pochwały, itp. za to sami CP prawie bez przerwy wysyłają raporty.

[edytuj] Taktyka

Nie mają mocnego uzbrojenia; ich najsilniejsza bronią jest pistolet maszynowy oraz Rewolwer .357, jednak rzadko można spotkać CP który jest uzbrojony w owe narzędzia. Ich umiejętność celowania jest na bardzo niskim poziome, przez co łatwo uniknąć większych obrażeń podczas pojedynku. W walce z nimi radzi sobie najzwyklejszy pistolet, choć można także użyć pistoletu maszynowego, w szczególności w późniejszych etapach.

[edytuj] Beta

[edytuj] Elita CP

Elita Civil Protection z Bety

Elite Metrocop miał być ulepszoną jednostką Civil Protection, tak jak dla Overwatch Soldier ulepszoną wersją jest Overwatch Elite. Jednostka ta miała niewiele różnić się od oryginału, nosząc inną maskę i mundur w nieco innych barwach. Elita CP miała lepszą umiejętność celowania, obsługę większej ilości broni oraz więcej zdrowia.

[edytuj] Stara Wersja

Stara wersja Civil Protection z Bety

Stara Wersja CP różniła się od teraźniejszej wersji tylko wyglądem. Do różnic miały należeć:

  • Świecące na niebiesko oczy
  • Brązowe spodnie
  • Bardziej wyróżniająca się kamizelka kuloodporna
  • Pomarańczowy pas
  • Czerwona opaska na prawej ręce
  • Granatowa kurtka

[edytuj] Galeria