Overwatch Soldier

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Overwatch Soldier

Overwatch Soldier SMG.jpg
Okres występowania po wojnie siedmiogodzinnej
Przynależność Kombinat
Pochodzenie Kombinat
Rasa człowiek, hybryda
Bronie
Informacje techniczne
Projektant Ted Backman
Byt npc_combine_s

Overwatch Soldier lub Combine Soldier to trzon piechoty wojskowej sił Kombinatu stacjonującej na Ziemi.

Spis treści

[edytuj] Wygląd i wyposażenie

Model żołnierza widziany przez monitor w Nova Prospekt

Żołnierzami są ludzie, którzy po selekcji zostali poddani operacji przekształcenia ich w idealnych żołnierzy (nie mających własnej woli, wspomnień, ale bystrych i skutecznych w wypełnianiu poleconych im zadań).

W czasie procesu zostają zaaplikowane im systemy wszczepów wspomagających narządy, lub zastępujące je w całości. Żołnierz jest wytrzymalszy, silniejszy, osiąga lepsze rezultaty podczas trafiania celów, nie męczy się tak podczas biegu, może stać godzinami na jednej pozycji mając na sobie maskę i ciężką kamizelkę kuloodporną (dla przykładu bojownicy ruchu oporu wolą nosić lekkie kamizelki zabrane członkom Civil Protection).

Ich uniformy są utrzymane w chłodnej, niebieskiej kolorystyce. Wzór stanowią geometryczne, kanciaste kształty, które dobrze maskują ich na tle ruin miejskich i zimnych struktur Kombinatu. Ich maski zostały zaopatrzone w komunikator radiowy, specjalne wizjery (najpewniej ułatwiające nawigację w terenie) oraz udoskonalony system filtrów. Do pasa mają przypięte tzw. butt packi, w których znajduje się amunicja oraz granaty.

[edytuj] Zachowanie

Szturmowcy ci są bardzo uniwersalni, potrafią posługiwać się szeregiem broni, korzystać z różnego rodzaju środków transportu (APC, Hunter-chopper, lub dropshipy) i obsługiwać komputery Kombinatu. Podczas walki działają w grupach, nawzajem się ubezpieczając, koordynują ruchy towarzyszy i raportują przebieg sytuacji przez komunikator radiowy. Jeśli nie mają czystej linii strzału, chętnie używają granatów. Widząc, że wspomniany ładunek jest koło nich starają się albo go odrzucić lub uciec za osłonę, to samo dotyczy próby zabicia ich rakietami z wyrzutni. Mając nad sobą jednostkę taką jak Overwatch Elite, wypełniają jej rozkazy, co dowodzi pewnej hierarchii w oddziałach Combine. Kiedy przeciwnik znajdzie się blisko, ochoczo okładają go swoją bronią aż do uzyskania pożądanego efektu.

Niektórzy z nich mogą korzystać ze wsparcia Manhacków lub zaalarmować otoczenie o obecności przeciwnika za pomocą wystrzelenia czerwonej flary, którą też rozświetlają ciemne pomieszczenia.

[edytuj] Inne wersje

W kompleksie Nova Prospekt stacjonuje więzienna wersja żołnierza. Nova Prospekt Prison Guard ma dokładnie takie same parametry i uzbrojenie, a różni się jedynie wyglądem opancerzenia. Kombinezon nie musi spełniać roli kamuflażu, więc jest ciemnoniebieski, z błękitnymi elementami i napisem Nova Prospekt na plecach. Ich gogle są domyślnie żółte, ale żołnierze ze strzelbami posiadają czerwone. Porozumiewają się nieco niższym tonem niż zwyczajni żołnierze.

[edytuj] Ciekawostki

  • Żołnierze w Half-Life 2 podczas walki wręcz z antlionami są natychmiast zabijani, lecz w kolejnych częściach można zaobserwować niektórych żołnierzy zabijających antliony wręcz.
  • Żołnierze z Episode One potrafią korzystać z lin, spuszczając się po nich z dachów wysokich budynków.
  • Żołnierze mogą korzystać ze stacjonarnego karabinu snajperskiego.
  • Żołnierze zainfekowani przez Headcraby zamieniają się w Zombine.
  • Żołnierze mogą przetrwać w niesamowicie radioaktywnym rdzeniu cytadeli
  • Mimo modyfikacji posiadają formy reagowania w sposób typowy dla człowieka, krzyczą z bólu, przed zabiciem ich granatem często wołają „Shit!!!"

[edytuj] Galeria