Crab Synth

Strona działa w trybie archiwalnym. Jest tylko do odczytu!

Crab Synth

CrabSynth.jpg
Okres występowania Powstanie
Przynależność Kombinat
Rasa synth
Bronie działko M61 Vulcan, szarża
Informacje techniczne
Projektant Dhabih Eng

Crab Synth, to bojowa jednostka Kombinatu, z rodzaju syntetycznych (Synth). Jest to niedokończony projekt, postać w ostatecznej wersji Half-Life 2 pełni jedynie rolę ozdoby i nie wchodzi w żadne interakcje z graczem. Występuje tylko w jednym miejscu gry, gdy Gordon Freeman jest transportowany w Cytadeli (mapa d3_citadel_05). Przechodzi on po specjalnych rampach w poprzek drogi Gordona. Możliwe jest więc, że synth ten nie używany jest w walce, a raczej przy wykonywaniu napraw w Cytadeli.

Spis treści

[edytuj] Wygląd

Crab Synth z wyglądu przypomina wielkiego żuka lub pluskwiaka. Wyraźnie można wyróżnić głowę oraz odwłok. Jego wielkość można porównać do dużego samochodu terenowego. Jest silnie opancerzony. Posiada cztery odnóża: dwa masywne, tylne i dwa drobniejsze, ale ostro zakończone przednie. Z przodu oraz z tyłu wyposażony jest w liczne (poziomo ułożone) anteny, które przypominają czułki jak u owadów.

[edytuj] Zachowanie

Crab Synth nie posiada wbudowanej sztucznej inteligencji, przez co nie wiadomo jakby zachowywał się w stosunku do przeciwnika. Nie mniej jednak model Craba posiada kilka animacji, po których można wywnioskować, że mógł on np, atakować swoje ofiary podobnie jak Antlion Guard poprzez szarżę i silne odepchnięcie. Posiada także obrotowe działko maszynowe na amunicję konwencjonalną, typu M61 Vulcan[1], które schowane jest pod dolną częścią pancerza i może być w razie potrzeby wysunięte na zewnątrz.

[edytuj] Galeria

[edytuj] Przypisy

  1. M61 Vulcan. Wikipedia [dostęp 08-09-2009].